ZPRÁVY

Inspekce trestá mohelnickou pekárnu, její konkurence se raduje

8. července 2014, 06:12, Hana Písková
Mohelnice - Zákaz užívání prostor pro provoz potravinářského podniku dostala od Státní zemědělské a potravinářské inspekce Rašnerova pekárna na Okružní ulici v Mohelnici. Inspekci se nelíbil výskyt živého hlodavce a hmyzu ve výrobní hale. Majitel pekárny i nezávislý pekař poukazují na zveličování problémů, se kterými se potýká většina podobných zařízení, a nevylučují i lidskou závist a zájem na poškození dobrého jména pekárny.

 „Státní zemědělská a potravinářská inspekce uložila z důvodu závažného a opakovaného porušení hygienických předpisů zákaz užívání prostor v provozovně společnosti Rašnerova pekárna s.r.o. v Mohelnici v Okružní ulici 179/25,“ píše se ve zprávě tiskového mluvčího inspekce Pavla Kopřivy. Podle ní inspekce zjistila při kontrole ve čtvrtek 3. července mnohačetné stopy přítomnosti hlodavců a nařídila provozovateli neprodleně uvedená porušení hygienických přepisů odstranit a provést důkladnou deratizaci a sanitaci. Následná kontrola o den později však zjistila, že neakceptovatelný stav v oblasti hygieny provozu trvá, a proto inspekce na místě pekárnu zavřela. „Konkrétně byl páteční kontrolou zjištěn výskyt živého hlodavce ve výrobní hale, mnohačetný výskyt stop přítomnosti hlodavců, zejména trusu v prostorách výroby pečiva a u výrobních zařízení, v blízkosti uskladněných surovin k výrobě potravin a u skladovaného nebaleného pečiva. Dále inspekce zjistila výskyt lezoucího a létajícího hmyzu v různých vývojových stádiích, zejména larev, molů a potemníků,“ uvedl Kopřiva.

Mezi pekaři zuří konkurenční boj

Samotný majitel provozovny Jiří Rašner považuje informace v inspekční zprávě za zveličené. „Moc se mi to nezdá. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že během roku máme jako pekaři bezpočet kontrol. Pečivo prostě hlodavce přitahuje, a to, že provozem proběhne myš, i když úzkostně dodržujeme všechny předpisy, se prostě může stát. Já mám spíš podezření na lidskou závist nebo konkurenční boj, protože pan Rašner je ve svém podnikání úspěšný,“ potvrdil majitel jiného pekařství, který nechtěl být z pochopitelných důvodů jmenován. Inspekce v těchto dnech zahajuje s pekárnou správní řízení o uložení sankce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.7.2014 13:57
Titulek: no jo no...
Autor: aNONYM
145
160
Klasika - za všechno můžou ti druzí, co závidí. Provozem prý proběhla myš. Ovšem nejspíš se musela co půl metru zastavit a vybobkovat, proto to množství trusu. I výskyt potemníka v různých vývojových stadiích svědčí o nekalosti konkurence. Tož tak...
Reagovat
Datum: 8.7.2014 14:18
Titulek: Lidi toho nadělají
Autor: Myšák
198
149
ad 1) Myšky jsou úžasná stvoření, bytosti, které tu na nás dohlížejí. Rozhodně není dobrý nápad jim ubližovat!
ad 2) A larvánímu stádiu potemníka se říká moučný červ, což je velmi zdravá zásobárna proteinů. Takový upečený moučný červ v klasickém bílém tukovém rohlíku pozvedne výživnou hodnotu tohoto pečiva nejspíš o několik řádů. Ne že by pak byl ten rohlík zdravý (to by tam těch červů muselo být více), ale aspoň nebude tak strašně nezdravý, jako obyčejný rohlík bez červa.
Reagovat
Datum: 13.7.2014 20:57
Titulek: Re: Lidi toho nadělají
Autor: Anonym
104
165
a ještě se láduješ těma bobkama od hlodavců, ne? Ty určitě budou taky plné proteinů a jiných zdravých látek ....
Reagovat
Datum: 8.7.2014 14:51
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
175
145
"Podle ní inspekce zjistila při kontrole ve čtvrtek 3. července mnohačetné stopy přítomnosti hlodavců a nařídila provozovateli neprodleně uvedená porušení hygienických přepisů odstranit a provést důkladnou deratizaci a sanitaci. Následná kontrola o den později však zjistila, že neakceptovatelný stav v oblasti hygieny provozu trvá..." Správně! Chudák majitel, nemohl tu JEDNU myšku nasazenou od konkurence polapit, a ke všemu byla myš tak drzá a nejspíš navedená konkurencí, že se promenádovala před kontrolory :-)
Reagovat
Datum: 8.1.2017 01:26
Titulek: Konečně to tam někdo prověřil
Autor: Karolína
94
128
Už bylo na čase.Brouci,larvy a různá havěť tam bylo často k vidění.I ty myši a né málo.Šplhali hlavně po kabelech ve výšce.Bobky byli všude.A to nemluvím o pukavcích,kterými se potírali Vánočky.Hnus.Zajímalo by mne,zdali pan Rašner tu deratizaci a sanitaci strhl zaměstnancům z platu,jako to rád dělal,když se něco podělalo.Jak to tam asi dnes vypadá...?
Reagovat
Datum: 9.1.2017 00:35
Titulek: semigramot Re: Konečně to tam někdo prověřil
Autor: jan
116
118
Vypadá to tam jako u jana kolare 258
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.