KULTURA

Industriální festival

16. dubna 2009, 02:01, rejdakce
Industriální festival Šumperk - Industriál. Toto slovo se bude skloňovat 24. -25. dubna 2009 v Šumperku ve všech pádech. Právě poslední víkend v dubnu se podhůří Jeseníků stane středem tohoto hudebního žánru u nás. Uskuteční se zde první ročník mezinárodní akce s názvem ŠUMPERSKÝ INDUSTRIÁLNÍ FESTIVAL.
Jde o naprosto ojedinělou událost nejen pro Šumperk, ale i na celé Moravě. Vystoupí zde velmi kvalitní výběr skupin, které představí opravdu pestrou mozaiku industriální hudby. Kromě domácích umělců z celé ČR se představí seskupení ze Slovenska, Polska a především hlavní hvězda festivalu pocházející z Běloruska. Skupina Ambassador 21, která si zde odbude svou českou premiéru. Vůbec poprvé u nás odehraje dva koncerty. První v pražském klubu Cross 22. dubna společně se šumperskými Akimbo, kteří jsou zároveň organizátory celého festivalu, a o tři dny později 25. dubna na festivalu v Šumperku. Dalšími účinkujícími bude hvězdná polská Job Karma, Compulsive Shopping Disorder také z Polska, slovensko-čeští Einleitungszeit W.Sangredans s jejich velice originálním vystoupením, které nenechá nikoho chladným. Za Českou republiku se dále představí Kotel #26, Tábor Radosti, Seismic Wave Factory, místní Tainted a projekt K-LXM.
Myšlenka uspořádání tohoto festivalu vznikla v hlavách členů skupiny Akimbo. Jde především o to nabídnout zdejšímu publiku něco zcela jiného, než na co je zvyklé a co je mu běžně nabízeno.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.