SPORT

In-lineisté hlásí: V Praze padl účastnický rekord!

19. května 2009, 10:41, téma IN-LINE, Tým In-line TJ Sokol, -mar-, foto Sokoli
Šumperk/Praha - Byly to rekordní žně v předčasném parném létě: celkem 675 registrovaných bruslařů nastoupilo k závodům na 2710 dlouhém okruhu na Rohanském nábřeží v Praze.
 Už obsazení dětských závodů, v nichž se bruslařské naděje představily skvělými bojovnými výkony, věštilo rekordní účast, kterou podtrhla i výborně obsazená Fitness Desítka s 259 jezdci na startu. 
Foto: Svatopluk Sladký, Martin Holoubek, Petr Janda ve vedoucí skupině fitness desítky
Hlavní závod Českého poháru na 21 km přilákal na start 209 bruslařů ze čtyř zemí a až do poloviny z osmi okruhů jezdilo na čele početné startovní pole se všemi favority. V 5. okruhu odjela skupina ve složení Suchý, Ptáčník, Fišnar, Pravda, Loudín, Adlt, Nogel a Gwadera, z níž odskočil Ondřej Suchý. Cílem 6. okruhu projel Suchý s náskokem 7 sekund před Gwaderou z Polska, do vedoucí skupiny se ztrátou 21 sekund se po pádu propracoval zpět Petr Lochman. 

 
 
Foto:  Svatopluk Sladký v úniku s Martinem Holoubkem

Petr Suchý zvyšoval tempo a do posledního okruhu už vjížděl s náskokem 21 sekund před Gwaderou, skupina měla ztrátu 32 sekund. Suchý si vychutnal sólovou jízdu v cílové rovince, jako druhý projel cílem rovněž osamocený Gwadera, ve spurtu o bronz porazil Nogal Ptáčníka, který byl během dvou víkendů dvakrát čtvrtý.

Desetičlenná skupina s Romanem Fišarem přilétla do cíle po dramatickém spurtu, ve kterém se dokázali její aktéři vecpat do 1 sekundy.


V závodě žen triumfovala poprvé v Tour Kamila Nováková. "Rozhodl fakt, že když se vedoucí skupina roztrhla, zůstala jsem vepředu, zatímco Renáta Karabová ne. Byl to pěkný závod, i když se dost padalo," řekla Nováková.
 


Foto: Jan Choma v pokusu o únik ve vedoucí skupině půlmaratonuVýsledky jednotlivců a týmů Sokola Šumperk:
  • Dívky do 7 let - Nikol Jandová 6.místo
  • Fitness.desítka - 249 závodníků - M3 - Martin Holoubek 1. místo
  • Půlmaratón - 209 závodníků - Tým Sokol Šumperk 2. místo
  • Tým Sokol Šumperk 1. místo

Výsledky jednotlivců:
  • Z2 - Hana Seidlová 5. místo
  • M3 - Svatopluk Sladký 2. místo
  • M4 - Petr Janda 1. místo
     


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.