KULTURA

Improvizátoři v čele s Lukášem Pavláskem zvou Na stojáka

23. února 2015, 20:27, BH
Improvizátoři v čele s Lukášem Pavláskem zvou Na stojáka Zábřeh - Lukáš Pavlásek, Marek Daniel, Karel Hynek a Arnošt Frauenberg přivezou ve čtvrtek do Zábřeha žánr zvaný stand-up comedy. Pořad Na stojáka, který měli zatím diváci ze Zábřežska možnost sledovat pouze na televizním kanálu HBO, si tak poprvé vyzkouší na vlastní kůži.

 „Přiznám se, že pořad Na stojáka jsme nějaký čas zvažovali. Přemýšleli jsme, jak ho naše publikum přijme. Po úspěchu Partičky, která přivedla do našeho sálu tisícovku lidí, jsme váhat přestali. Zdá se, že v Zábřeze je o improvizaci zájem,“ uvedl Zdeněk David ze společnosti Zábřežská kulturní. Komici z pořadu Na stojáka polechtají bránice návštěvníků zábřežského kulturního domu ve čtvrtek 26. února od devatenácti hodin. Mužné kvarteto pobaví diváky gejzírem vtipů, zpěvem či improvizovanými scénkami.
Stand up comedy je žánr, který se k nám dostal z amerických barů, kdy komik stojí sám před publikem a baví ho jen za pomoci mikrofonu. „Já jsem jako stand up komik začal vystupovat po všech možných hospodách a klubech na koncertech mé kapely, kdy jsem publikum bavil v pauzách mezi písničkami. Známý jsem pak začal být až díky vystupování v pořadu Na stojáka, který díky televizi HBO a především díky sdílení videí na Youtube, dostal tento žánr mezi širší veřejnost. Přijďte se podívat, protože naživo je představení mnohem lepší než v televizi a uvidíte spousty nových stand-upů a scének,“ zve na představení Lukáš Pavlásek.


Foto: red

Lukáš Pavlásek (vlevo) a jeho kamarádi příznivce humoru nikdy nezklamou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).