KULTURA

Improvizace, která překvapí. V Šumperku vystoupí držitelé Studentské Thálie

14. března 2018, 12:00, Ondřej Polák
Improvizace, která překvapí. V Šumperku vystoupí držitelé Studentské Thálie Šumperk - Improvizační trio IMPRA zavítá v rámci aktuálního republikového turné do šumperského divadla, kde v sobotu 17. března předvede svůj talent, za který před dvěma roky obdrželo Studentskou Thálii.

 „Zapomeňte na všechno, co si o divadelní improvizaci myslíte. Nevycházíme z předem daných témat, ale víme přesně, co chceme říct,“ uvedl člen úspěšného tria a šumperský rodák Hanny Firla.
Improvizační soubor tvoří dále herec Ondřej Král a multiinstrumentalista Igor Ochepovsky. Během tří let existence stihla IMPRA odjet šest turné a zabodovat i v zahraničí, například na festivalu Cargo Theatre v Drážďanech. „Tam jsme si dokázali, že naše show nemá hranice,“ podotkl Firla.

Život je tragikomedie

Jejich představení nemá předem dané charaktery, témata, záchytné body ani kulisy nebo rekvizity. Nedrží se jednoho žánru, kombinují skoro všechny divadelní formy. Nabízejí smích, ale i dramatické situace, které diváka můžou překvapit.
„Vycházíme z hereckého kumštu, nikdy jsme nedělali, co po nás chtěli diváci. Mám rád drama, ve kterém je i humor. Život je prostě tragikomedie a naše představení jsou o životě, vychází z něj,“ dodal Hanny Firla.
Nejnovější program vychází z jádra lidské přirozenosti, umělci se v něm obrací a vrací ke svému vnitřnímu dítěti, ke stavu neposkvrněnosti. Představení s názvem Imprassionismus odehraje IMPRA tuto sobotu na Hrádku šumperského divadla. Začátek je v 19 hodin, vstupné činí v předprodeji stokorunu.


Foto: archiv

V Šumperku vystoupí trio IMPRA, které za svou bezprostřednost obdrželo prestižní ocenění Studentská Thálie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.