POZNÁMKA JK

Impotenti

19. června 2018, 10:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Napadlo by vás, že za potíže s parkováním v Zábřeze může vláda? Pokud ne, přečtěte si aktuální článek na šumperském Reji, který pojednává právě o tom, jak impotence parlamentu dopadá i na města a obce v šumperském okrese. 

 Neschopnost politiků domluvit se na vládě s důvěrou přestala být zábavná vloni o Vánocích, od té doby je spíš k pláči. Zvláštní je, že když se po minulých parlamentních volbách rozdělovala korýtka ve výborech, podvýborech nebo komisích, dokázali se novopečení poslanci dohodnout na všem a velmi rychle. Když se ale mají Zeman, Babiš, Kalousek, Fiala, pirát nebo ten komunista, jehož jméno mi vypadlo z hlavy, domluvit na funkčním modelu vlády, nejsou toho schopni. A odskáčou to všichni, kdo je volili. Ministerstva pracují v omezeném režimu, nové zákony prakticky nevznikají a nikdo nemá odvahu činit strategická rozhodnutí. Stát v mnoha ohledech přestal fungovat. 
Jak z toho ven? Jednoduše. Politici, kteří se neumí nebo nechtějí dohodnout na vládě, nám jsou platní jako mrtvému zimník a kdo nepracuje, neměl by pobírat plat. Možná, že kdyby mzdy začaly poslancům chodit až v okamžiku, kdy by stát začal normálně fungovat, měli bychom vládu s důvěrou do čtrnácti dnů. Nebo znáte lepší recept na politickou impotenci? 

Na stejné téma
Časy se mění , 30. října 2018
Držme palce a doufejme, 9. října 2018
Patnáctka, 25. září 2018
Mlčení nevadí, 4. září 2018


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.6.2018 10:20
Titulek: Bez titulku
Autor: stan
67
Proč sleduješ tu politiku, nechceš předvést něco za sebe? Už za tebe někdy něco nějaký politik vyřešil nebo ti pomohl ke kvalitnějšímu životu? No jasně, že ne. Seš strůjcem vlastního štěstí. Politika jen odráží celkový obraz naší společnosti. Všichni se vezeme a čekáme, že to za nás udělá někdo druhý. Přestaň sledovat televizi, auto nech zaparkované tam kde je a běž se projít do přírody. Parkoviště je to poslední, co potřebuješ.
Reagovat
Datum: 19.6.2018 11:24
Titulek: Impotent na radnici
Autor: Šprtráček andílek
55
Tak zrovinka za to, že běžní lidé před zábřežským nádražím normálně nezaparkují, je odpovědný zábřežský starosta Joun. A to dlouhodobě.

https://www.youtube.com/watch?v=6xmUVv3J4AA

Reagovat
Datum: 20.6.2018 08:31
Titulek: Opět mimo
Autor: Občan
63
Pane Kropáč, opět jste zcela mimo. Stát nepřestal fungovat. Nebo snad hasiči nehasí, záchranka nezachraňuje, policie nechytá zločince, soudy nesoudí, úředníci neúřadují?
Problém je v tom, že česká tzv. pravice dostala ve volbách výprask a naštvaně sabotuje veškerou činnost vlády sestavené vítězem voleb. Prostě jako malý kluci. Petr a Mirek se nebaví s Andrejem.
Jak z toho ven? Povznést se nad osobní spory a respektovat výsledek voleb, tj. vůli voličů, kteří přišli k volbám.
Reagovat
Datum: 20.6.2018 09:56
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: aNONYM
49
Vy jste prosťáček. Stačilo, aby se Babiš vzdal ambicí na premiéra a vláda mohla dávno být. Tedy nebojkotuje to skupina stran, ale jeden cizinec, co ani neumí pořádně česky. A vy jako správný český lokaj ho podporujete.
Reagovat
Datum: 20.6.2018 11:09
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: Jenda Benda
60
Vždycky platilo:"Winner takes it all", tak nechápu, proč to má být nyní jinak.
Reagovat
Datum: 20.6.2018 12:24
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: aNONYM
50
Souhlasím, opravdu nechápete. V politice je potřeba mít většinu, takže vaše věta platí jen pro stranu, která má nadpoloviční počet křesel. Pokud nemá, a to je případ ANO, musí sehnat koaliční(ho) partnera(y).
Reagovat
Datum: 20.6.2018 13:11
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: Jenda Benda
54
Většina nemusí být hned nadpoloviční (absolutní). V politice platí i relativní většina. Z výhod této většiny těží hnutí ANO, zastoupené jejím předsedou.
Reagovat
Datum: 20.6.2018 19:08
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: aNONYM
53
Aha a proto jsou neschopní sestavit vládu :) Klaus by řekl, že to není prohra, ale nevýhra :D
Reagovat
Datum: 21.6.2018 08:12
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: Jenda Benda
50
Jste obratný dogmatik. Začnete starým otřepaným: "za všechno může Babiš", pak přidáte "většinu", na závěr to opepříte "perokradem" a úspěch je zaručený. Co na tom, že vaše původní reakce byla na příspěvek o respektování výsledků voleb, tj. vůle voličů. Vás je do anonymních diskuzí škoda, vy byste měl psát přímo do novin. Nebo tam už píšete?!
Reagovat
Datum: 21.6.2018 09:29
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
61
Babiš za nic nemůže!To vše spůsobila ČSSD a debilní Piráti!Vláda už dávno mohla být sestavená,ale tyhle dvě nenažrané pol.strany skoro vše ignorovali-tak se prober s toho šoku!
Reagovat
Datum: 21.6.2018 13:02
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
46
Jene Koláři, ujasni si, laskavě, na čí příspěvek reaguješ!
Reagovat
Datum: 21.6.2018 11:03
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: aNONYM
57
Do novin občas píšu. A taky vás musím opravit, za všechno může ne Babiš, ale Kalousek. U Babiše platí, že je jediný, kto někradně, ale iba optimalizuje.
Reagovat
Datum: 21.6.2018 11:06
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: aNONYM
54
...a dogmatik nejsem, já jen popisuju realitu, zatímco vy sníte. Přece oba vidíme, že vítěz nebere vše, to už by dávno fungovala vláda s podporou. Tak to prostě je, můžete s tím nesouhlasit, ale to je vše, co proti tomu můžete dělat.
Reagovat
Datum: 21.6.2018 13:12
Titulek: Re: Opět mimo
Autor: Jenda Benda
46
Sním dobře, sním rád, protože je lepší snít, než se z toho pos_at...a za všechno můžou trpaslíci :o)
Reagovat
Datum: 20.6.2018 13:10
Titulek: Ale, ale, ale .....
Autor: Valda
39
Nevím co má společného málo parkovacích míst v Zábřehu s vládou. Pokud někdo má zájem nebýt stále více buzerován sociálněinženýrskými pokusy musí být nyní spokojen. Každý další zákon ubírá svobodu jednotlivců.
Reagovat
Datum: 20.6.2018 17:03
Titulek: ...do průvanu za kostelní věžRe: Ale, ale, ale .....
Autor: Dotační podvodník
64
Tak na někoho to ten impotent z radnice musí svést, že? Když mu to ty ovečky tak pěkně žerou...
Reagovat
Datum: 21.6.2018 07:43
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
53
Tak přece nepřizná svou neschopnost-debil-debila bude vždy krýt!Za menší finanční obnos!
Reagovat
Datum: 4.7.2018 18:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Lojza
53
By mne zajímalo, kolik kdysi stáli ročně všichni ti okresní a krajští komunisté, co to tady řídili, včetně poslanců a úředníků vzhledem k ročnímu HDP a kolik to dělá dnes, demokraticky zvolenými, včetně povolebních příspěvků z rozpočtu státu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.