KULTURA

III. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“

12. června 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
III. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“ Zábřeh - Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh Vás zve na III. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“. Festival proběhne od 17.6. do 18.6. 2011 v Zábřehu. Na festivalu se představí celkem 9 dětských folklorních souborů. Na co se můžete těšit?

Festival bude odstartován v pátek 17.6. ve Wolkerových sadech dopoledním program nazvaným „ZPIVÉTE S NAMA“, který je určen pro mateřské, základní a střední školy ze Zábřehu a okolí. V pátek odpoledne se program festivalu přesune před Kulturní dům v Zábřehu. Odpolední program bude probíhat od 15 hodin do 17 hodin a nese název „ZA NAŠEMA HOMNAMA“.

V sobotu 18.6. dopoledne se město Zábřeh promění v Roztančenou ulici. Průvod tančících a zpívajících souborů vyrazí v 10 hodin od České spořitelny a půjde směrem po Žižkově ulici až na Masarykovo náměstí, kde soubory vystoupí na prostranství před zámkem a budou přivítáni zástupci města. Plánovaný konec průvodu je ve 12 hodin.

Festival vyvrcholí v sobotu 18.6. odpoledne ve Wolkerových sadech tzv. „LIDOVOU VESELICÍ A ŘEMESLNÝM JARMARKEM“ . Na pódiu v parku se od 14 hodin představí jednotlivé soubory se svými vystoupeními. Součástí sobotního odpoledního programu bude také řemeslný jarmark, který bude probíhat taktéž ve Wolkerových sadech. Celý festival bude slavnostně ukončen v sobotu v 17.30 hodin ve Wolkerových sadech.

Soubory, které se festivalu zúčastní:
• Ciutulis (Litva)
• Malé Rybičky (Chorvatsko)
• Paneszka (Polsko)
• Malá Nysa (Polsko)
• Ratolesť (Slovensko)
• Štěpnička (Veselí nad Moravou)
• Markovička (Postřelmov)
• Klásek (Kralice na Hané)
• Děcka z Buchlovic (Buchlovice)
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).