KULTURA

III. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“

12. června 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
III. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“ Zábřeh - Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh Vás zve na III. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“. Festival proběhne od 17.6. do 18.6. 2011 v Zábřehu. Na festivalu se představí celkem 9 dětských folklorních souborů. Na co se můžete těšit?

Festival bude odstartován v pátek 17.6. ve Wolkerových sadech dopoledním program nazvaným „ZPIVÉTE S NAMA“, který je určen pro mateřské, základní a střední školy ze Zábřehu a okolí. V pátek odpoledne se program festivalu přesune před Kulturní dům v Zábřehu. Odpolední program bude probíhat od 15 hodin do 17 hodin a nese název „ZA NAŠEMA HOMNAMA“.

V sobotu 18.6. dopoledne se město Zábřeh promění v Roztančenou ulici. Průvod tančících a zpívajících souborů vyrazí v 10 hodin od České spořitelny a půjde směrem po Žižkově ulici až na Masarykovo náměstí, kde soubory vystoupí na prostranství před zámkem a budou přivítáni zástupci města. Plánovaný konec průvodu je ve 12 hodin.

Festival vyvrcholí v sobotu 18.6. odpoledne ve Wolkerových sadech tzv. „LIDOVOU VESELICÍ A ŘEMESLNÝM JARMARKEM“ . Na pódiu v parku se od 14 hodin představí jednotlivé soubory se svými vystoupeními. Součástí sobotního odpoledního programu bude také řemeslný jarmark, který bude probíhat taktéž ve Wolkerových sadech. Celý festival bude slavnostně ukončen v sobotu v 17.30 hodin ve Wolkerových sadech.

Soubory, které se festivalu zúčastní:
• Ciutulis (Litva)
• Malé Rybičky (Chorvatsko)
• Paneszka (Polsko)
• Malá Nysa (Polsko)
• Ratolesť (Slovensko)
• Štěpnička (Veselí nad Moravou)
• Markovička (Postřelmov)
• Klásek (Kralice na Hané)
• Děcka z Buchlovic (Buchlovice)
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.