KULTURA

II. ročník Mezinárodní dětský folklorní festival „V Zábřeze na renko“

21. června 2010, 00:00, téma KRASOHLED, rejdakce
II. ročník Mezinárodní dětský folklorní festival „V Zábřeze na renko“ Zábřeh - Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh a Místní akční skupina Horní Pomoraví o.p.s. Vás zvou na II. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“.
Festival proběhne od 25.6. do 26.6. 2010 v Zábřehu. Na festivalu se představí celkem 10 dětských folklorních souborů. Na co se můžete těšit? Festival bude odstartován v pátek 25.6. dopoledním vystoupením pro školy ve Wolkerových sadech. V pátek odpoledne se program festivalu přesune před Kulturní dům v Zábřehu. Odpolední program bude probíhat od 15 hodin do 17 hodin. Před Kulturním domem se Vám představí všech 10 souborů se svými krátkými vystoupeními.

V sobotu 26.6. dopoledne se město Zábřeh promění v Roztančenou ulici. Průvod tančících a zpívajících souborů vyrazí v 9 hodin od České spořitelny a půjde směrem po Žižkově ulici až na Masarykovo náměstí, kde soubory vystoupí na ploše před zámkem a budou přivítáni zástupci města. Plánovaný konec průvodu je v 11 hodin. Festival vyvrcholí v sobotu odpoledne ve Wolkerových sadech. Na pódiu v parku se od 13 hodin představí jednotlivé soubory se svými vystoupeními. Součástí sobotního odpoledního programu bude také řemeslný jarmark, který bude probíhat taktéž ve Wolkerových sadech. Celý festival bude slavnostně ukončen v sobotu v 17 hodin ve Wolkerových sadech.

Akce proběhne za finanční podpory Olomouckého kraje a Ministerstva kultury. Mediálními partnery akce jsou: Česká regionální internetová Televize (ČRTV, s.r.o.) a Šumperský a Jesenický deník. Záštitu nad akcí převzali: Ing. Petr Krill, Ing. Zdeněk Kolář – starosta města Zábřehu, Ing. Adolf Jílek – senátor Parlamentu České republiky, Mgr. Radovan Rašťák - náměstek hejtmana Olomouckého kraje.
 

Soubory, které se festivalu zúčastní:
  • Turiec (Martin, Slovensko)
  • Malá Nysa (Nysa, Polsko)
  • Kalliópi (Řecká obec Šumperk)
  • Dřeváček (Jihlava)
  • Jackové (Jablunkov)
  • Sedmikvítek (Frenštát pod Radhoštěm)
  • Břeclavánek (Břeclav)
  • Pálavánek (Mikulov)
  • Pomněnka (Čejč)
  • Markovička (Postřelmov)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.