KULTURA

II. ročník Mezinárodní dětský folklorní festival „V Zábřeze na renko“

21. června 2010, 00:00, téma KRASOHLED, rejdakce
II. ročník Mezinárodní dětský folklorní festival „V Zábřeze na renko“ Zábřeh - Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh a Místní akční skupina Horní Pomoraví o.p.s. Vás zvou na II. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „V Zábřeze na renko“.
Festival proběhne od 25.6. do 26.6. 2010 v Zábřehu. Na festivalu se představí celkem 10 dětských folklorních souborů. Na co se můžete těšit? Festival bude odstartován v pátek 25.6. dopoledním vystoupením pro školy ve Wolkerových sadech. V pátek odpoledne se program festivalu přesune před Kulturní dům v Zábřehu. Odpolední program bude probíhat od 15 hodin do 17 hodin. Před Kulturním domem se Vám představí všech 10 souborů se svými krátkými vystoupeními.

V sobotu 26.6. dopoledne se město Zábřeh promění v Roztančenou ulici. Průvod tančících a zpívajících souborů vyrazí v 9 hodin od České spořitelny a půjde směrem po Žižkově ulici až na Masarykovo náměstí, kde soubory vystoupí na ploše před zámkem a budou přivítáni zástupci města. Plánovaný konec průvodu je v 11 hodin. Festival vyvrcholí v sobotu odpoledne ve Wolkerových sadech. Na pódiu v parku se od 13 hodin představí jednotlivé soubory se svými vystoupeními. Součástí sobotního odpoledního programu bude také řemeslný jarmark, který bude probíhat taktéž ve Wolkerových sadech. Celý festival bude slavnostně ukončen v sobotu v 17 hodin ve Wolkerových sadech.

Akce proběhne za finanční podpory Olomouckého kraje a Ministerstva kultury. Mediálními partnery akce jsou: Česká regionální internetová Televize (ČRTV, s.r.o.) a Šumperský a Jesenický deník. Záštitu nad akcí převzali: Ing. Petr Krill, Ing. Zdeněk Kolář – starosta města Zábřehu, Ing. Adolf Jílek – senátor Parlamentu České republiky, Mgr. Radovan Rašťák - náměstek hejtmana Olomouckého kraje.
 

Soubory, které se festivalu zúčastní:
  • Turiec (Martin, Slovensko)
  • Malá Nysa (Nysa, Polsko)
  • Kalliópi (Řecká obec Šumperk)
  • Dřeváček (Jihlava)
  • Jackové (Jablunkov)
  • Sedmikvítek (Frenštát pod Radhoštěm)
  • Břeclavánek (Břeclav)
  • Pálavánek (Mikulov)
  • Pomněnka (Čejč)
  • Markovička (Postřelmov)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).