KULTURA

Igor Piačka osobně napíše tečku za šumperskou výstavou

20. února 2019, 08:00, Ondřej Polák
Igor Piačka osobně napíše tečku za šumperskou výstavou Šumperk – Eagle Gallery se ve čtvrtek 21. února rozloučí s výstavou Touha a bolest slovenského výtvarníka Igora Piačky. Program začne za osobní účasti autora v 19 hodin.

 Igor Piačka ve své grafice uplatňuje techniku kombinovaného hlubotisku, suché jehly a mezzotintu. Jeho hlavním motivem vyjadřovaným v díle je člověk, zejména žena zobrazující symboliku lidskosti ve všech jejích formách.

„Věříme, že osobní účast autora na dernisáži přinese návštěvníkům příjemný kulturní zážitek. Umělec rád odpoví na otázky týkající se jeho díla,“ uvedl galerista Tomáš Aberle.

Hosté se mohou těšit také na hudební vystoupení šumperské kapely Hills On Skies. Večer bude moderovat ředitelka DK Šumperk Hana Písková. Za odbornou veřejnost se s výstavou rozloučí kurátor Eagle Gallery Zdeněk Přikryl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.