KULTURA

Igor Piačka osobně napíše tečku za šumperskou výstavou

20. února 2019, 08:00, Ondřej Polák
Igor Piačka osobně napíše tečku za šumperskou výstavou Šumperk – Eagle Gallery se ve čtvrtek 21. února rozloučí s výstavou Touha a bolest slovenského výtvarníka Igora Piačky. Program začne za osobní účasti autora v 19 hodin.

 Igor Piačka ve své grafice uplatňuje techniku kombinovaného hlubotisku, suché jehly a mezzotintu. Jeho hlavním motivem vyjadřovaným v díle je člověk, zejména žena zobrazující symboliku lidskosti ve všech jejích formách.

„Věříme, že osobní účast autora na dernisáži přinese návštěvníkům příjemný kulturní zážitek. Umělec rád odpoví na otázky týkající se jeho díla,“ uvedl galerista Tomáš Aberle.

Hosté se mohou těšit také na hudební vystoupení šumperské kapely Hills On Skies. Večer bude moderovat ředitelka DK Šumperk Hana Písková. Za odbornou veřejnost se s výstavou rozloučí kurátor Eagle Gallery Zdeněk Přikryl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.