ZPRÁVY

Ignorant kašle na soudy i úřady. Dočká se trestu?

21. dubna 2015, 15:00, jak
Hoštejn - Devětadvacetiletý muž z Ústí nad Orlicí šokoval v pondělí 13. dubna policejní hlídku v Hoštejně. Ta ho zastavila coby řidiče Škody Felicia a při lustraci zjistila, že ignorantovi udělily soudy a úřady hned pětkrát zákaz řízení motorových vozidel.

 „Ve třech případech mu bylo řízení zakázáno soudem a ve dvou příslušným městským úřadem,“ dodává k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Muži zákona provinilce zadrželi na cestě mezi Hoštejnem a obcí Tatenice. Hříšník navíc řídil vozidlo, které si od svého otce půjčil bez jeho vědomí. „V současné době je podezřelý z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněné užívání cizí věci,“ dodává policejní mluvčí.

Tragédie na Mělnicku

Popisovaný případ má společné pozadí s tragédií, která se vloni stala na Mělnicku. Dvaadvacetiletý Josef Novák tam srazil policistku, která se ho pokoušela zastavit. Jak později vyšlo najevo, šofér řídil pod vlivem drog a stejně jako ve výše popisovaném případě i on měl hned pětkrát udělen zákaz řízení. Sražená žena při nehodě zemřela. Událost tehdy vyvolala velkou bouři nevole a otázek. Sami policisté se pohoršovali hlavně nad tím, že člověka s takto bohatým rejstříkem trestů soud už dávno nevsadil do vězení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.4.2015 06:51
Titulek: Bohužel......
Autor: Kakamila
40
104
Jen zákazem to ve společnosti řešit nelze!!
To samé si myslím o zlodějích!!
Reagovat
Datum: 23.4.2015 07:35
Titulek: Re: Bohužel......
Autor: HaHamila
33
Jako výkřik do větru je to dobré, ale co s tím v rámci zákona? Žijeme v právním státě. Současné právo takové situace umožňují. Chce to jen dobrého právníka. Nezbývá než změna zákona. Požadavky posílejte zákonodárcům. Když to neuděláte tak není naděje na změnu zákona. Jen vykřikovat do větru nestačí. Co si uděláte to máte.
Reagovat
Datum: 23.4.2015 08:02
Titulek: Re: Bohužel......
Autor: BuBUmila
44
110
My se bojíme někam napsat, někoho požádat, protože by potom po nás šli. Znají naši IP adresu. My jen navrhujeme téma a ať to za nás někdo udělá. Jedině se zeptat sportovně-sociálního referenta Vaška, že by potom mohl udělat i na CB seznámení s problematikou změny zákonů. My se schováváme pod sukně svých opatrovníků a sem tam něco vykvikneme na plac a zase honem zalezeme. Jsme takoví vystrašení nedospělí, nesvéprávní BUBIŠI s nedozrálým sebevědomím a doposud se přebalujeme 3 x denně.
Reagovat
Datum: 29.4.2015 09:55
Titulek: Re: Bohužel......
Autor: Karel
54
Já myslím, že při troše dobré vůle lze tento problém řešit i se stávajícími zákony. Pokud vím, tak maření úředního rozhodnutí je trestný čin, za který je možné odsoudit k nepodmíněnému trestu. Stejně tak lze zabavit majetek související s trestnou činností. Takže by asi stačilo místo udělení 25-tého zákazu řízení dotyčnému po druhém případu zabavit auto a šupnout jej na půl roku za katr. A to samé při každém dalším pokusu.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).