SPORT

Hylák ze Šumperka do Olomouce, Havířov odstupuje

8. ledna 2010, 15:17, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk, Olomouc, Havířov - Dvě důležité události se odehrály v pátek mimo ledy první hokejové ligy.
Z české druhé nejvyšší soutěže se rozhodlo odstoupit vedení Havířova, aktuálně posledního celku tabulky. Důvody jsou prosté. Zoufalá finanční situace, kdy hráči hrají ve slezském klubu již velmi dlouho zadarmo, přičemž mnozí čekají na výplaty i z před několika let, donutila prezidenta klubu k levnější variantě, a to odhlášení se z ligy.

V praxi to znamená, že Draci jsou opět na posledním místě, ale sestupovat tak bude již jen jeden tým. Zbývající utkání Havířova se budou kontumovat, to znamená, že Šumperk bude mít 16. ledna volno a dostane tři body zdarma. Totéž ale platí i o dalších sestupem ohrožených týmech, tudíž se ztráta nijak nezměnila.

Špatnou zprávou pak je odchod brankáře Alexandra Hyláka jak informoval dračí web. Velmi populárnímu strážci šumperské svatyně skončilo hostování z Komety Brno, která jej obratem poslala do Olomouce, kde zřejmě stráví zbytek sezony. Drakům tak zbyl pouze Lukáš Daneček, dosavadní dvojka, k němuž je třeba sehnat náhradu za Hyláka. Ten však ještě v sobotním derby proti svému bývalému klubu nenastoupí, a tak se šumperští střelci mohou těšit "pouze" na Žigárdyho, s nímž by se měl Saša poprat o místo jedničky.

Draky tak nyní po vypadnutí duelu s Havířovem čeká série tří zápasů venku, přičemž v Olomouci a následně v Ústí bude získání nějakého cenného bodu více než složité. Další utkání pak Šumperk sehraje v Benátkách a doma se svěřenci trenéra Číhala představí až 23.1., kdy přivítají Beroun.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.