KULTURA

Hvězdy na hradě se rozsvítí pod otevřeným nebem

20. června 2018, 07:00, Ondřej Polák
Hvězdy na hradě se rozsvítí pod otevřeným nebem Zábřeh – Dvě divadelní představení, vystoupení harfistky světového formátu, koncert kapely, která v současné době kraluje české alternativní scéně, a recitál legendy naší folkové scény. To vše nabídne od středy 20. do pátku 29. června zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě.

 Zatímco čtyři akce se uskuteční pod otevřeným nebem na nádvoří bývalého hradu, harfa Jany Bouškové rozezní chrámovou klenbu kostela sv. Barbory.
„Festival přivede do regionu atraktivní tváře ze světa umění a propojí různé umělecké žánry. Jeho smyslem je rovněž oživit prostory bývalého zábřežského hradu a propojit současné umění s kulisami zajímavé architektonické památky,“ uvedl Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.
Návštěvníky festivalu čeká detektivní komedie Ani za milion! v podání Michaely Kuklové a Lukáše Langmajera a komedie Kšanda, v níž se představí přední herci pražských divadel v čele s Miluší Bittnerovou, Petrem Jančaříkem nebo Martinem Maxou. Koncertní menu obstará kapela Zrní, Pavel Dobeš spolu s kytaristou Tomášem Kotrbou a sóloharfistka České filharmonie Jana Boušková v doprovodu cembala Martina Hrocha.Foto: archiv

Písničkář Pavel Dobeš bude jednou z „hvězd na hradě".


Zazní sto strun najednou

Návštěvníky koncertu v kostele sv. Barbory, který bude věnován dvěma královským nástrojům a skladbám pro více než sto strun, čeká atraktivní program: Dvořákova suita Americká, úprava symfonických básní Bedřicha Smetany Vyšehrad a Vltava, populární modlitba Ave Maria nebo duet pro cembalo a harfu od Johanna Sebastiana Bacha.
Vstupenky na uvedené akce nabízejí prodejní místa Zábřežské kulturní v předprodeji za příznivých 140 a 190 korun.
„Není třeba obávat se ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven sál kulturního domu, a akce se tak uskuteční za každého počasí,“ dodal David. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.