KULTURA

Hvězdy na hradě se rozsvítí pod otevřeným nebem

20. června 2018, 07:00, Ondřej Polák
Hvězdy na hradě se rozsvítí pod otevřeným nebem Zábřeh – Dvě divadelní představení, vystoupení harfistky světového formátu, koncert kapely, která v současné době kraluje české alternativní scéně, a recitál legendy naší folkové scény. To vše nabídne od středy 20. do pátku 29. června zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě.

 Zatímco čtyři akce se uskuteční pod otevřeným nebem na nádvoří bývalého hradu, harfa Jany Bouškové rozezní chrámovou klenbu kostela sv. Barbory.
„Festival přivede do regionu atraktivní tváře ze světa umění a propojí různé umělecké žánry. Jeho smyslem je rovněž oživit prostory bývalého zábřežského hradu a propojit současné umění s kulisami zajímavé architektonické památky,“ uvedl Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.
Návštěvníky festivalu čeká detektivní komedie Ani za milion! v podání Michaely Kuklové a Lukáše Langmajera a komedie Kšanda, v níž se představí přední herci pražských divadel v čele s Miluší Bittnerovou, Petrem Jančaříkem nebo Martinem Maxou. Koncertní menu obstará kapela Zrní, Pavel Dobeš spolu s kytaristou Tomášem Kotrbou a sóloharfistka České filharmonie Jana Boušková v doprovodu cembala Martina Hrocha.Foto: archiv

Písničkář Pavel Dobeš bude jednou z „hvězd na hradě".


Zazní sto strun najednou

Návštěvníky koncertu v kostele sv. Barbory, který bude věnován dvěma královským nástrojům a skladbám pro více než sto strun, čeká atraktivní program: Dvořákova suita Americká, úprava symfonických básní Bedřicha Smetany Vyšehrad a Vltava, populární modlitba Ave Maria nebo duet pro cembalo a harfu od Johanna Sebastiana Bacha.
Vstupenky na uvedené akce nabízejí prodejní místa Zábřežské kulturní v předprodeji za příznivých 140 a 190 korun.
„Není třeba obávat se ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven sál kulturního domu, a akce se tak uskuteční za každého počasí,“ dodal David. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.