KULTURA

Hvězdou divadelní projekce bude Jan Přeučil

11. srpna 2014, 16:20, Ondřej Polák
Hvězdou divadelní projekce bude Jan Přeučil Zábřeh - Kulturní seriál Léto u zámku nabídne v amfiteátru na Masarykově náměstí zajímavé akce i v průběhu měsíce srpna. Letos poprvé bude možné také v Zábřeze zažít atmosféru plzeňského divadelního festivalu pod širým nebem.

 Kulturní dům totiž nabídne divákům ve středu 20. srpna záznam úspěšné inscenace Tři mušketýři v režii Viléma Dubničky. Ta se „naživo“ uskutečnila v polovině července v historickém centru Plzně a excelují v ní mimo jiné Jan Přeučil jako kardinál Richelieu nebo Kristýna Leichtová v roli Mylady.

„Jde o dobrý způsob, jak divákům zprostředkovat nejen představení, ale i celkovou atmosféru divadla pod širým nebem. Jsme přesvědčeni, že se tradičně skvělou atmosféru plzeňského náměstí podaří takto přenést i do Zábřeha,“ popisuje režisér inscenace Dubnička, který představení nasnímal pěti kamerami.

Zábřežský projekt Léto u zámku zakončí ve středu 27. srpna projekce nového českého filmu Parádně pokecal. Areál na Masarykově náměstí je v den konání akcí otevřen vždy od 20 hodin, představení začnou po setmění, přibližně po půl deváté. Vstupné na letní kino činí 50 korun, za návštěvu projekce divadelního představení návštěvníci zaplatí stokorunu.

Občerstvení na všech akcích Léta u zámku je zajištěno.


Foto: archiv
Divadelní fanoušci v Zábřeze si mohou vychutnat přímo pod širým nebem záznam úspěšné inscenace Tři mušketýři.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.