KULTURA

Hvězdný pár Dyk a Vilhelmová si v Zábřeze zahrají na milence

19. dubna 2016, 17:00, Ondřej Polák
Hvězdný pár Dyk a Vilhelmová si v Zábřeze zahrají na milence Zábřeh - Tatianu Vilhelmovou a Vojtu Dyka jako mileneckou dvojici uvidí zábřežští diváci v příběhu lásky mladého muže znuděného všedností a krásné teroristky. Příběh o vzpouře dvou lidí nabídne divadelní titul Bláznivý Petříček inspirovaný stejnojmenným filmem s J. P. Belmondem z období 60. let.

 Na film odkazuje i výprava představení. Ta je koncipovaná jako starý filmový ateliér, kterému dominuje maketa automobilu, za kterou je po vzoru starých filmů pouštěna filmová dotáčka.
„Je to taková divadelní hra na film, kdy na jevišti vytváříme iluzi filmového ateliéru a měníme ho na nejrůznější prostředí, ve kterých se příběh odehrává. Režisér Peter Butko říká, že je to příběh dvou lidí, kteří se vzbouřili, ačkoliv věděli, že je ta vzpoura zabije. Milenecký pár, který hrajeme, si to užil naplno, a abych byl upřímný, my si to představení také dost užíváme,“ uvedl Vojtěch Dyk.
Inscenaci Bláznivý Petříček dominují skvělé herecké, ale i pěvecké výkony obou protagonistů, a to zejména díky chytlavým songům, které složil Roman Holý známý zejména díky působení ve skupinách J.A.R. a Monkey Business.
Pořadatelé upozorňují, že představení, jež se uskuteční v kulturním domě ve čtvrtek 21. dubna, není součástí divadelního předplatného na rok 2016. K dispozici jsou poslední volné vstupenky.Foto: archiv

„Představení Bláznivý Petříček si dost užíváme,“ přiznal herec a zpěvák Vojtěch Dyk.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.