KULTURA

Hvězda španělského flamenca vystoupí v Šumperku

26. července 2011, 23:35, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Hvězda španělského flamenca vystoupí v Šumperku Šumperk - Šumperk zažije již brzy unikátní galavečer plný žhavého flamenca, španělských specialit a věhlasných vín. Ve čtvrtek 11.8. roztančí Pavlínin dvůr v Šumperku jedna z nejlepších španělských flamencových tanečnic - fenomenální Ana Cali.

Galavečer flamenca se uskuteční v rámci festivalu Památky, jehož cílem je oživit zajímavé kulturní památky a prostory v Olomouckém kraji. První ročník tohoto festivalu se uskuteční pod širým nebem na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku, v případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do kulturního domu. Partnerem festivalu je Vlastivědné muzeum Šumperk a díky vstřícnému postoji jeho ředitelky PhDr. Marie Gronychové je možné využít krásné prostory Pavlínina dvora k uspořádání této prestižní akce.
 

Ana Cali, skutečná hvězda španělského flamencového nebe, doprovázena neméně fantastickým pianistou Sergio Pamiesem, vystoupí pouze na dvou představeních v České republice, přičemž tento jedinečný koncert, ve kterém se snoubí krása vášnivého flamenca a jazzová klavírní improvizace, uvidí nejdříve právě diváci v Šumperku a o den později v Olomouci, kde Ana Cali vystoupí v rámci multi-žánrového festivalu COLORES FLAMENCOS. Před hlavními hvězdami vystoupí známá tuzemská flamencová skupina Aires del sur, která nabídne milovníkům flamenca ukázky několika flamencových tanců a kostýmů.
 
 

 
Aby byla atmosféra španělského večera dokonalá, bude pro návštěvníky přichystáno typické španělské občerstvení připravené z originálních surovin. Mimo prvotřídní španělské šunky Jamon Serano budou moci přítomní ochutnat španělské sýry, salámy a samozřejmě věhlasná španělská vína, která si budou moci i přímo na místě zakoupit. Vystoupení bude beze sporu jedinečným zážitkem, který nemají diváci v našich zeměpisných šířkách možnost běžně zhlédnout. Vstupenky na tento večer je možné zakoupit v Informačním centru v Šumperku v budově Vlastivědného muzea a stojí 180 Kč.

 


Ana Cali
Hvězdou letošního galavečera flamenca bude granadská tanečnice Ana Cali. Pochází z Montrilu v Granadě. Flamencu se začala věnovat již v šesti letech a už po roce jej tančila profesionálně. Objevila se i v několika andaluských televizních programech jako Telesur nebo Viva la Tarde. Ve svých začátcích se učila pod rukama jedněch z nejlepších flamencových tanečnic na světě - jako je granadská hvězda, tanečnice Mariquilla, Eva La Yebaubena nebo Belén Maya. Zúčastnila se řady flamencových festivalů po Andalusii, později pak po celém světě. Za svá vystoupení obdržela řadu cen, přičemž můžeme vyzdvihnout umístění ve finále národní ceny tance Premio Naciona de Danza v roce 2007.


 
Jedinečnou šanci vidět vystoupení této hvězdy flamencového nebe budou mít diváci v Šumperku 11.8. 2011 a 12.8. v rámci festivalu FLAMENCA COLORES FLAMENCOS diváci v Olomouci.

Sergio Pamies Grupos
Sergio Pamies Grupos je formace založená pianistou Sergiem Pamiesem. Po studiu v Barceloně se tento jazzový klavírista rozhodl vrátit na rodnou Granadu, kde se spojil s dalšími vynikajícími hudebníky Gonzalem del Val a Jordi Mestresem a založil kapelu, která patří mezi nadějnou generaci španělských hudebníků. Jejich přínos je hlavně v unikátním spojení jazzu a flamenca. Jejich repertoár zahrnuje skladby jak mistrů moderního jazzu, tak originální melodie. V jejich vystoupení se snoubí silný zvuk bicích nástrojů, osobité melodie a krása flamencového tance. Sergio Parmies se svojí skupinou vystupuje na mnoha významných flamencových festivalech jako je Internacional de Piano Bucamaranga nebo Medellin Jazz Fest. Nyní jeho jazzovou improvizaci spojenou s tancem granadské hvězdy flamencového tance Anou Cali, mohou diváci vidět v rámci festivalu FLAMENCA COLORES FLAMENCOS v Olomouci.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.