SPORT

Hujerova kaňka na závěr, tenisté nezvládli domácí rozlučku

8. července 2014, 19:08, Petr Fišer
Hujerova kaňka na závěr, tenisté nezvládli domácí rozlučku Šumperk - Ovšem Hujere, ta kaňka v tvým věku, to je vostuda! Jedna z mnoha legendárních hlášek z nesmrtelné české komedie Marečku, podejte mi pero je jako šitá na míru šumperským tenistům. Před posledním zápasem sezóny v oblastním přeboru smíšených družstev jim hrálo všechno do karet. Jenže toho nevyužili.

Sami se připravili o jedinečnou možnost vyhoupnout se až na druhé místo finálního pořadí, dokonce jim unikly i stupně vítězů. Z jedenáctibodových týmů měli nejhorší skóre. Přitom stačilo tak málo – porazit v domácím prostředí oslabenou Opavu, která balancovala nad sestupovou propastí.
Slezané přijeli na kurty za nemocnicí bez ženské části družstva, s předstihem se tak připravili o tři zápasové body. Sylvie Kubánková a Karolina Pánová tentokrát zůstaly bez práce. Problém byl v tom, že jejich týmoví kolegové se v sobotním dopoledni moc nečinili. Jediné vítězství uhrál Ondřej Niče, jenž rozsekal na padrť Sokratise Kalagasidise. Zbývají utkání se proměnila ve velké trápení. Hostitelé velmi lehce ztráceli jeden duel za druhým, až jim zazvonil zápasový umíráček. Na jinak vcelku solidním sezónním vysvědčení se tak objevila veliká kaňka Hujerova formátu. Částečnou omluvou může být skutečnost, že ani oni nemohli nastoupit v plné síle.

OBLASTNÍ PŘEBOR

ŠUMPERK – VŠB OPAVA D 4:5. O. Niče – Kalagasidis 6:2, 6:0, Číž – Bielaček 4:6, 5:7, Horáček – Boháč 0:6, 4:6, Václavek – Hrbáč 0:6, 0:6, O. Niče, Číž – Kalagasidis, Bielaček 3:6, 0:6, Horáček, Václavek – Boháč, Hrbáč 1:6, 0:6.
KONEČNÉ POŘADÍ: 1. NTC Olomouc 14, 2. Lipník 11, 3. Bílovec 11, 4. Šumperk 11, 5. Véska 10, 6. Orlová C 10, 7. Opava D 10, 8. Krnov 7.


Foto: Petr Fišer

Lukáš Číž neměl svůj den. A rozhodně nebyl sám.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).