ZPRAVODAJSTVÍ

Hudebniny v Novém Malíně slaví první výročí

4. listopadu 2019, 16:19, redakce, placená reklama
Hudebniny v Novém Malíně slaví první výročí Hudebniny v Novém Malíně oslavily v půli září první výročí od slavnostního otevření. Po roce působení jsme požádali pana Aloise Pospíšila o roční bilancování.

Jak byste první rok života prodejny zhodnotil?
Zájem o hudební nástroje z naší prodejny a opravy hudebních nástrojů stále narůstá, proto se od března už této činnosti věnujeme dva. Můj kolega Heřman je absolvent SUŠV v Krnově v oboru stavba hudebních nástrojů. Heřman, člen kapely Brixtn, je výborný muzikant, hráč na kytaru, ukulele i baskytaru, specialista na zvukové a efektové krabičky a náš firemní IT specialista.
Můžeme se pochlubit, že našimi novými zákazníky, kterým servisujeme nástroje, je Václav Voxel Lebeda a jeho kapela.
 
Co můžete zákazníkům nově nabídnout?
Prodej se vyvíjí a rozšiřuje dle potřeb zákazníků. Na prodejně výrazně přibylo nových typů kytar, ukulelí a příslušenství, rozšířili jsme nabídku publikací, učebnic a zpěvníků. Nástroj při prodeji seřizujeme na míru novému majiteli podle jeho potřeby. Upravujeme výšku strun, průhyb krku, řešíme i uchycení popruhu, držák trsátek, vhodné kombo a efekty a další doplňky. Tuto službu zákazníkům žádný eshop nezajistí.
Otevřeli jsme smyčcovou sekci, ve které nabízíme všechny smyčcové nástroje od houslí po kontrabas včetně příslušenství – smyčců, strun, kalafuny, stojánků, obalů.
Měli jste nějaké zajímavé zakázky v průběhu roku?
Každá zakázka je zajímavá, každá oprava je jiná, a to nás baví! Připravili jsme dvě fotografie. Na jedné je průběh opravy kytary s ulomenou hlavou a na druhé tamburašské nástroje, které jste možná ještě nikdy neviděli. Opravujeme nástroje pro Tamburašský orchestr ze Studénky. Studénští Tamburaši jsou naprostým unikátem, protože jako jediní z celé Evropy stále hrají na původní historické nástroje. Naproti tomu v zemích bývalé Jugoslávie, odkud muziku do Česka přivezli pradědové sloužící vojnu ještě za Rakouska-Uherska, jsou všechny staré nástroje uložené v muzeích.Podpora muzikantům
Naší činností podporujeme všechny muzikanty, od začínajících až po profesionály. Dle hesla „Co Čech, to muzikant“, každý člověk může být muzikant a každý z nás má hudební sluch. A nikdy není pozdě s muzikou začít.
Zvláštní přízeň u nás mají pop-rocková kapela Trocha Klidu a indie-electro popová kapela Brixtn.Jaká je aktuální otevírací doba?

Prodejna je otevřena každý pracovní den od 9 do 17 hodin s polední pauzou od 12 do 13 hodin. Je možné se i předem dohodnout na jiné době mimo dobu otevírací.
Aktuální informace a občas i nějakou novinku najdete na FCB: hudebniny.malinStejně jako před rokem i letos děkujeme za přízeň, kterou dostáváme. Přejeme našim zákazníkům muzikantské úspěchy a dobré ladění v životě i hudbě. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.