KULTURA

Hudební škola Yamaha chystá již další zpěváckou soutěžní show

5. února 2011, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, Stanislava Marešová
Celý měsíc mají zájemci na to, aby se přihlásilli do dalšího ročníku soutěže Yamaha Show 2011. Do 2. března je možné prostřednictvím ředitelů základních či uměleckých škol nebo po dohodě s ředitelem hudební školy Yamaha zasílat přihlášku. Podmínkou však je, aby uchazeč prošel základním školním kolem.
"Vítězové základního kola postoupí do regionálního finále, z něhož se postupuje do CELOSTÁTNÍHO FINÁLE v Českých Budějovicích," připomíná ředitel Hudební školy YAMAHA Tomáš Ospálek.
 
Navíc letošní ročník show se ponese ve znamení několika novinek. "Ve srovnání s předchozími ročníky je naší snahou umožnit soutěžícím větší volnost ve výběru repertoáru a učinit tak regionální předkola zajímavější pro posluchače. Soutěžící se mohou zúčastnit s libovolnou populární písní, jejíž doprovod si obstarají samostatně nebo po konzultaci od nás," říká Ospálek a dodává: "Navíc jsme připraveni poskytnout  jakoukoliv metodickou radu či pomoc s případnou organizací školních kol."
 
Záleží totiž jen na jednotlivých školách, zda si v rámci hodin HV zorganizují třídní a následně školní kolo nebo zda své zástupce pro regionální předkolo delegují přímo.

Pro získání hudebních podkladů pro soutěžní písně ve formátu MIDI, WAV nebo MP3 doporučujeme např. web http://hudba.hradiste.cz/ , doprovody je nám nutno předem zaslat pro plynulý průběh soutěže.

"Pokud projevíte o účast v soutěži zájem, zašlete nám e-mailem do 2.3.2011 vyplněné přiložené přihlášky, v případě potřeby metodické pomoci nás kontaktujte obratem," říká Tomáš Ospálek.

Soutěž je otevřena i pro studenty středních škol či pro "dospěláckou" veřejnost.
 

Propozice soutěže:

Soutěžit mohou sólisté, dua, tria i vokální skupiny, každý však „startuje“ pouze jednou, tedy nikoliv např. jednou jako sólista a pak ještě jako člen dua atd. Odborná porota bude ve finále hodnotit výkony soutěžících ve čtyřech kategoriích:
  • 1. kategorie = 1.-3. třída ZŠ
  • 2. kategorie = 4.-6. třída ZŠ (+ odpovídající ročníky víceletých G)
  • 3. kategorie = 7.-9. třída ZŠ (+ odpovídající ročníky víceletých G)
  • 4. kategorie = studenti SŠ + dospělí
podle následujících kritérií:
intonace, výraz, pěvecká technika, pohybový projev (vizuální stránka vystoupení), celkový dojem. Odborná porota stanoví počet postupujících z každé kategorie proporcionálně dle celkového počtu přihlášených tak, aby v regionálním finále bylo cca 20 soutěžících. Odtud pak do celostátního finále vybere odborná porota z každé kategorie jednoho postupujícího vítěze. Nezávisle na porotě postoupí i vítěz diváckého hlasování – tzn. postupuje pět soutěžících.
 

Přihlášky:

Dle zájmu odešlete e-mailem na adresu t.ospalek@seznam.cz vyplněné přiložené přihlášky – každého soutěžícího zvlášť (podmínka účasti!!!). Počet zájemců z jednotlivých škol není omezen. Termín odeslání přihlášek je nejpozději do 2. 3. 2011.

Termíny jednotlivých soutěžních kol:
 

  • 9. 3. 2011 v H-clubu Šumperk (cca 100 m od nádraží ČD směrem na Jeseník), začátek v 16:00 hod. REGIONÁLNÍ PŘEDKOLO

 

  • 16. 3. 2011 (tamtéž), začátek v 16:00 hod. REGIONÁLNÍ FINÁLE
  • 10. 4. 2011  v Českých Budějovicích CELOSTÁTNÍ FINÁLE


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).