KULTURA

Lucie Bílá zazpívá Dolním Studénkám k narozeninám

5. června 2013, 18:00, redakce, mošo
Dolní Studénky – Lucie Bílá přijede příští víkend zazpívat obci Dolní Studénky k jejím 660. narozeninám. Od pátku 14. do neděle 16.června 2013 zde budou probíhat velké oslavy. Uskuteční se devátý ročník festivalu Hudba bez hranic, několikanásobná zlatá slavice bude jeho ozdobou.

Lucie Bílá však nebude jediným lákadlem rozsáhlého víkendového programu. Návštěvníci si budou moci poslechnout zábřežský orchestr Moravia Big Band, populární kapelu O5 a Radeček nebo orchestr Styl. Vedle těchto hostů se festivalu Hudba bez hranic zúčastní přes pět set muzikantů či mažoretek z Česka, Slovinska, Slovenska a Polska.

„Festival pořádáme s cílem bořit hranice mezi národy. Hudba je společnou řečí pro všechny, zároveň odstraňuje rozdíly mezi hudebními žánry i mezi generacemi. Letos se v programu objeví účinkující od tří do sedmdesáti pěti let,“ říká starosta Dolních Studének a člen spolupořádající Místní akční skupiny Šumperský venkov Radim Sršeň. Hlavní hvězda letošního programu Lucie Bílá vystoupí za doprovodu kapely Petra Maláska v pátek 14. června v kulturním areálu v Dolních Studénkách.

„Účast potvrdilo sedmnáct souborů, které vystoupí nejen u nás v Dolních Studénkách, ale také v Šumperku, Rapotíně, bludovských lázních či v Novém Malíně. Bezpochyby půjde o jednu z nejvýznamnějších akcí v regionu k oslavě Evropského dne hudby,“ míní Sršeň. 
Více informací lze získat na webových stránkách hudbabezhranic.cz.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2013 10:44
Titulek: hruza
Autor: obcan
59
pane boze za co
Reagovat
Datum: 8.6.2013 15:36
Titulek: Re: hruza
Autor: J
60
178
Pořád lepší Lucie Bílá, než Miloš Zeman.
Reagovat
Datum: 9.6.2013 13:03
Titulek: Re: hruza
Autor: aNONYM
73
125
Pořád lepší kapavka než rakovina slinivky.
Reagovat
Datum: 7.6.2013 20:30
Titulek: pro boha
Autor: ladin
60
148
jenom to ne !!!
Reagovat
Datum: 8.6.2013 11:05
Titulek: Zaňákovic človíček
Autor: aNONYM
70
Lucka je naše sluníčko, ona všechno dělá srdíčkem pro lidičky. Všechny nás miluje, i zvířátka.
Reagovat
Datum: 9.6.2013 21:45
Titulek: prachy
Autor: ladin
50
to jo pro lidi cha cha,pro penize vy kreteni
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).