KULTURA

Hudba hýbe městem - rozhovor s Innocent Core

1. srpna 2007, 20:05, Petra Krobotová
Šumperk - Šumperští občané se pomalu chystají na tradiční srpnový festival, v ulicích se každý den zaplňují letní zahrádky zájemci lačnícími po osvěžení, koupaliště jsou takřka plná a rozvoz pizzy je v plném proudu, protože město žije do pozdních nočních hodin, čímž stoupá nejen příjem alkoholu v našich tělech, ale také hlad, který v tak pozdní čas utiší jen pár míst.

Mezi tato místa ovšem nepatří jen prostory nabízející jídla, ale také místa, kde zasytíte hlad po dobré muzice. Vždyť  i tou je město živo. V pátek se uskutečnil menší letní festiválek v H-clubu. Počasí přálo, vstupné bylo přiměřené a ačkoliv byl porušen noční klid z důvodu konání akce do hluboké noci, k žádným stížnostem nedošlo. Víc si snad ani pořadatelé nemohli přát.

Zmínit se o všech pěti kapelách, které zde v tento večer vystoupily, by bylo více než nemožné a tak jsem se zaměřila na jednu z nich, o níž si myslím, že stojí za zmínku. 

 

Innocent Core je prozatím dítko, které na svůj úspěch teprve čeká. Nutno ovšem podotknout, že od svého vzniku datovaného přibližně před dvěma měsíci se zúčastnili již třech akcí, což na začátečníky není špatné skóre. Cesta  je však leckdy trnitá a tak uvidíme, zda tyto tři pány a jednu dámu čeká růžová budoucnost.

 

O tom zda vůbec o růžovou budoucnost stojí a jaké cíle mají před sebou, jsem si popovídala se zakladatelem Innocent Core, Petrem Kobylkou, učitelem na VOŠ a SPŠ Šumperk, bývalým členem skupiny Tainted a mimo jiné také úspěšným fotografem.

 


 

 

Můžeš nám zběžně představit členy Innocent Core?

Verča Schneiderová zpívá, Honza Eliáš klepe paličkama o sebe a o černé škopky, baskytaristou je Mira Přikryl (známý jako Omyl P.) a já do toho občas sem tam něco brnknu na něco, co připomíná barytonovou kytaru. Jo a pak je tam sampler, ale ten ještě mlčí, čeká na příležitost.

Kapelu jsi zakládal ty. Je v dnešní době těžké najít zbývající členy? Jak dlouho jsi musel hledat a kdy jsi byl s výběrem spokojený? Přece jen...pokud je v Šumperku a okolí pár zájemců o muziku, neznamená to, že se trefí do tvého vkusu.

Zakládali jsme kapelu s Omylem :), teda ne Omylem, ale s přesnou predstavou, koho bychom tak chtěli. Bubeníků jsme oslovili víc, kytaristů jsme odmítli víc a zpěvačku jsme hledali delší čas. Měli jsme už několik dívčin na zkouškách v průběhu asi tří měsíců, ale kdo slyšel Verču, tak ví svoje. V Šumperku je muzikantů docela dost, lepší hrají ve více kapelách, otázka je, jestli brát začátečníka, jestli je lepší si rozumět lidsky, nebo hudebně, ideální je hledat všechno, a to se, myslím, povedlo.

Jak vás napadl název Innocent Core  a co je vašim hlavním cílem?

Vzhledem k věkovému rozložení členů našeho ansáblu jsme spíše taková neviňátka :) (pozn. Innocent = neviňátko) Cíl? Srozumitelnost, přístupnost, nářez, všechno dohromady a zatím jsme si slíbili vyprodat Sazka Arénu:-)

Jaké další akce vás v blízké budoucnosti čekají; kde byste si vy osobně nejraději zahráli?

Budeme hrát v srpnu v Zábřehu ve Zdi, na podzim je toho domluveno víc, určitě spácháme nějaké demo a pokusíme se vecpat na soutěže a na příští léto na festiválky. I jako na nový subjekt Šumperka a okolí si celkem zahrajeme.

Kde bychom nejraději hráli? Všude:)

Jsi bývalý člen  Tainted. Začal jsi nový projekt s tím, že tě Tainted nějakým způsobem  ovlivnili, nebo si se naopak snažil začít s "čistou hlavou“?

S čistou hlavou, rukama, ušima ... Tainted  nebyla jediná kapela, ve které jsem kdy hrál, ale je fakt, že stylově mi byli dlouhou dobu nejblíž. V dřívějších kapelách jsem víc mluvil do muziky, tady jsem hrál jinou úlohu, která mi v podstatě vyhovovala. Takže po mém vyhození jsem měl jasno, jak to bude vypadat. Nejdůležitější je nějaká zkušenost, ostatní je jen logický vývoj. Takže jsem si umyl hlavu, ruce, uši...

Dá se říci že většina z vás nepatří mezi nejzkušenější a pro většinu je to také první kapela, ve které působí. Jak často musíte zkoušet, aby byl výkon k vaší spokojenosti?Potýkáte se s trémou?

Zajímavá otázka. Mladší většinou trémou netrpí, takže se to neřeší, důležitější je co nejvíc hrát před lidma. Zkoušení je v podstatě  zábava,  kdy se vyblbneme, nebereme to jako nutné zlo a  zkoušíme tehdy, kdy se nám chce a všichni můžeme. Což je někdy víc a někdy míň. Vystoupení si pokaždé natáčíme a bavíme se o nich, co udělat jinak a tak. Tréma? Kde?

Prozatím jste hráli na pár menších akcích, kde jste byli jednou z mnoha kapel. Mají případní zájemci o vaši muziku možnost vidět vás na samostatném koncertu?

Na samostatný velký koncert typu "vyprodáme kulturák", je fakt času dost, v tomhle regionu to tak ani nefunguje, vždycky je třeba mít další kapely na večer po ruce a střídat se, zpestřit to. V tuhle chvíli nám jde spíš o to hrát co nejpravidelněji a nejvíc, zkušebna je jen zkušebna a hraní před lidma dává víc. Uvažovali jsme i o variantě garážově zahradních koncertů, technicky by to pro nás nebyl problém, takže uvidíme.

V Šumperku je několik kapel, menších i větších. Někteří hrají jen tak pro radost, jiní se snaží prorazit za hranice našeho kraje, někdy i republiky. Pravdou zůstává že se to prozatím podařilo jedné, která opravdu slaví  úspěchy. Kam se řadíte vy; je možné, že vás za čas uvidíme z plakátů, uslyšíme v rádiích a televizi, nebo zůstanete u pár koncertů za měsíc, jen tak pro radost?

Hm, úspěch za každou cenu nemáme moc rádi, ale myslíme si, že styl jde vybalancovat na hraně úspěšnosti a poslouchatelnosti, v případě rockové kapely i tvrdosti. Vzorem jsou možná POST IT, kteří tu hranu drží zuby nehty. Jinak radost je radost a pokud se daří, je radost vždycky. Jinak, pokud bychom mířili do českého rádia a televize, bude to možná jediný impuls, abych si je zapnul. V tuhle chvíli je  brzo o tom uvažovat a já dál zůstanu u německých programů.

Je o tobě známo, že se věnuješ focení, nutno podotknout, že tvou tvorbu mnozí považují za velmi zdařilou. Neuvažujete o větší propagaci? Přece jen...určitě se chcete co nejvíce zviditelnit, aby vaše zkoušení nepřicházelo vniveč.

No, už jsme se párkrát nablikali, materiál leží ke zpracování u mě na disku, rozhodně grafika bude svou úlohu hrát. Akorát nevím, kdy to všechno stihnem:) Ale stihnem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.8.2007 11:16
Titulek: www
Autor: GoldenGate
107
Ahoj, máte i své www stránky ? Nikde sem nenašel odkaz...jak je to tedy ? Děkuju za odpověď.
Reagovat
Datum: 2.8.2007 12:31
Titulek: Re: www
Autor: petra
106
ahojky, bohužel se sem nevešla poslední otázka, kde byl i web, kam se můžete podívat na Innocent Core. jsou na www.lide.cz, bandzone.cz a youtube.com. Na lide.cz maji sve vlastni forum, na těch ostatních teprve budou, stačí si to pohlídat
Reagovat
Datum: 2.8.2007 18:49
Titulek: Re: www
Autor: Jimbo
128
142
Ktere servery si jeste vymyslite? Na youtube ani na bandzone nejsou.
Reagovat
Datum: 2.8.2007 18:55
Titulek: Re: www
Autor: petra
66
104
Milý Jimbo, já psala, že tam brzy budou na těchto serverech. že jsou na lide.cz a bzry budou i na těch zbývajících dvou, jen si to stačí pohlídat!
Reagovat
Datum: 2.8.2007 19:17
Titulek: Re: www
Autor: Jimbo
79
Uz jsem si to precetl poradne. Omlouvam se, moje chyba.
Reagovat
Datum: 3.8.2007 09:48
Titulek: Re: www
Autor: Kharl
93
105
Proc pises neco co neni, ale bude (mozna snad, jestli nezapomenes) :-D to je trochu divne ne?
Reagovat
Datum: 3.8.2007 11:34
Titulek: Re: www
Autor: petra
97
108
já píšu jen to co mi řekl člen kapely. a ten mi řekl, že forum mají na lide.cz a co nevidět jej budou mít i na těch dvou. což už je v jejich režii:)))
Reagovat
Datum: 20.2.2008 21:17
Titulek: Re: www
Autor: Andy
76
112
nic ve zlym, ale na bandzone nejsou jeste dnes...:(
Reagovat
Datum: 2.8.2007 11:46
Titulek: slibný začátek
Autor: Mia
140
117
Ahoj, slyšela jsem vás sice jen jednou, ale moc jste si mi líbili, rozhodně pokračujte se stejnou vervou jako v prvních dvou měsících své existence! Ty garážově zahradní koncerty vůbec nejsou špatný nápad :-)
Reagovat
Datum: 6.8.2007 11:42
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: Tess
95
souhlasím s tebou,jsou super,jen tak dál!!
INNOCENT CORE, jen tak dál!!!!!
A garážové zahradní koncerty??Není co řešit!!
ahojte ;-)
Reagovat
Datum: 6.8.2007 12:53
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: Lenny
115
121
Petře, čekám na chvíli kdy ti dojdou kradený nápady a začneš se projevovat sám. Sám asi nejlíp víš co není původní a od koho sis to "vypůjčil".
Reagovat
Datum: 6.8.2007 15:17
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: petra
86
ahoj, je to adresované petrovi nebo petře? pokud petře, autorce článku, pak se chci zeptat, proč si to myslíš. a samozřejmě mohu plně dokázat, že vypůjčené ani ukradené, jak máš určitě namysli, to odnikud není, ten rozhovor jsem dělala přímo se zakladatelem kapely Petrem Kobylkou, případnou nedůvěru jistě rozptýlí přímo on. to jen tak pro info:)
Reagovat
Datum: 6.8.2007 15:23
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: petra
76
a pokud je to na člena kapely, což si myslím že ano, pak bys taktéž mohl(a) objasnit, proč si to myslíš. napsat kdeco umí každej, ale postavit se za to pravým jménem a důkazem už je těžší, nemýlím se?
Reagovat
Datum: 6.8.2007 15:35
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: Anonym
84
jen rivalita mezi Tainted a Innocent Core, kdo z nich bude mít dřív tolik fanynek jako O5&R :-)
Reagovat
Datum: 6.8.2007 18:19
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: Wendee
111
112
co ja vim tak nikdo z tainted do tehle diskuse nic zatim nepsal a dal psat nebude. S kapelou Innocent core nesouperime a souperit nehodlame... Prosim Lenny at nesiri nejaky bludy a nedela zbytecnej vitr... Kdybych tak aspon vedel kdo jsi...? 2 Anonym: ted jsem mluvil s Wojckem ze Status Praesents a o zadnym garage tour nevi.. ale asi mash lepsi informace nez zpevak tebou zminovane kapely
Reagovat
Datum: 6.8.2007 19:37
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: RE
61
proč řešíte, jestli něco bude nebo nebude. Pokud vím, plány má každá kapela, tak proč ne tato? a proč se patlete s tím, že se vyptáváte a že údajně nic nebude? to se tak nudíte? přijde mi to jako snaha někoho z členů jedné kapely pošpinit bývalého člena. To si to neumíte vyřídit jinak a třeba slušněji, než pomocí článku? To se to opravdu musí řešit takto, pomocí přezdívek a reakcí? tohle je článek o kapele a hudbě, ne o rivalitě mezi někým. Tak proč to sem taháte?
Reagovat
Datum: 6.8.2007 19:58
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: wendee
84
tak presne tohle jsem cekal... nikoho se nesazim pospinit .. mou prezdivku zna hodne lidi a vi z ktere jsem kapely .. pokud se pisatel nepodepise je to jeho problem.. ja jsem zvyklej se pod svoje nazory podepsat. Jak uz jsem jednou napsal nehodlame s Kobbeho kapelou nijak souperit ani na sebe hazet spinu. Sumperk je uz tak dost maly mesto a nema smysl vest zabomysi valky o kus syra. Jediny co muzu kapele Innocent core vzkazat je prani zdaru a hodne odehranych koncertu. A zaroven se distancuju od prispevku pisatelu odvolavajicich se na tainted nebo na mne... takovy mrzeni uz tady jednou bylo.
Reagovat
Datum: 6.8.2007 20:51
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: Kobbe
61
Moje řeč, žádný soupeření neni, každy hrajeme svoje, akorat to nekdo nechape. Jinak, viel gluck s novym CD
Reagovat
Datum: 6.8.2007 15:26
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: Anonym
88
133
hmm garazove hrani myslim napadlo statusy:) napadlo immodium (akorat tomu rikaji bytove turne) :) napadlo priblizne 5 kapel z Brna a 4 kapely z Prahy a dalsiii, hm, to je tak jedinej napad, o kterym vim, ze neni nas, ale praktikuje ho docela dost lidi :), tak proc se jim nezabyvat v praxi:) Pokud míříš k hudebním nápadům, tak se priznavam ze jsem vykradl celou stupnici,ale ani vic nebo min nez ostatni. :)
Reagovat
Datum: 6.8.2007 15:36
Titulek: Re: slibný začátek
Autor: Dvojče Anonyma
88
124
Jůůů...správně bráško
Reagovat
Datum: 6.8.2007 22:24
Titulek: Bez titulku
Autor: Bubenik IC
56
Petro patří ti velký dík za krásný článek o nás!!=o)
Reagovat
Datum: 4.9.2007 10:10
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: zuzlika kobe.......
107
107
mas recht, super clanek, aspon i ostatni vi vic, ne jeno ja!! :-D
Reagovat
Datum: 4.9.2007 10:23
Titulek: muzika
Autor: hudebník
75
hezká hudba,jen více
Reagovat
Datum: 6.10.2008 12:58
Titulek: Bez titulku
Autor: wtf?
97
Je to to nejhorsi co sem kdy slysel a videl...radsi az se ani nikde neukazujou
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.