KULTURA

Hudba bez hranic láká na Olympic, O5 a Radeček, populární pěvecké hvězdy a dalších 500 umělců

20. června 2017, 20:00, Jan Kratochvíl
Hudba bez hranic láká na Olympic, O5 a Radeček, populární pěvecké hvězdy a dalších 500 umělců Dolní Studénky - Populární kapely Olympic, O5 a Radeček a dále úspěšní sólisté Dasha a Jan Smigmator budou hlavními lákadly dvanáctého ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 23. do neděle 25. června v Dolních Studénkách i na jiných místech našeho regionu. Galavečer s koncertem „Radečků“ a Olympiku v čele s Petrem Jandou vypukne v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek v 19 hodin.

 „Festival Hudba bez hranic vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako jazz, ska, punk nebo rock. Letos potvrdilo účast čtrnáct kapel a mažoretkových skupin ze šesti zemí,“ podotkl organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.
V sobotu od půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat na Točáku a v parku u Sovy před vlastivědným muzeem.

Padne rekord v návštěvnosti?

Odpoledne se program přesune do Dolních Studének, kde od 13.45 hodin projde obcí průvod, na který po 14. hodině naváže vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v tamějším kulturním areálu. Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov. „Každý rok se počet posluchačů zvyšuje, což nám dělá samozřejmě radost, loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Přesto věříme, že se nám letos podaří tuto hranici překonat,“ doufá umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek.

Hosté ze zahraničí

Zahraničními hosty letošního ročníku budou orchestry z Polska, Německa a Slovenska. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ spočítal Sršeň.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na koncert O5 a Radeček s Olympikem zaplatí návštěvníci v předprodeji 220 korun, na místě vstupenka podraží o 70 korun.
Podrobný program festivalu spolu s informacemi o jednotlivých souborech jsou umístěny na webových stránkách Hudbabezhranic.cz.
Foto: archiv

Legendární kapela Olympic v čele s Petrem Jandou zahraje v pátek v Dolních Studénkách.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.