KULTURA

Hrůza v divadle

4. listopadu 2015, 08:00, Ondřej Polák
Hrůza v divadle Zábřeh - Zpěvák Michal Hrůza po úspěšném návratu na pódia ještě nevydechl po nabité festivalové sezóně a už míří s kapelou Hrůzy na podzimní turné po divadelních sálech, jež nese název Hrůza v divadle. S akustickou verzí koncertu zavítá také do Zábřehu, konkrétně v pátek 6. listopadu.

 Na jednotlivých zastávkách se navíc budou objevovat po boku muzikantů herecké osobnosti, které jsou se zpěvákem či kapelou pracovně spjaté, ať už to jsou herci a herečky z filmů či seriálů, k nimž Hrůza skládal hudbu, nebo herci z jeho videoklipů.
V rámci koncertní šňůry Hrůza v divadle zazní průřez zpěvákovou tvorbou. A tak kromě ostřílených známých hitů, jako jsou 1+1, Černý brejle nebo Zakázané uvolnění, se mohou fanoušci těšit na písně, které kapela naživo ještě nehrála. „Jedná se o písničky ze zpěvákova posledního alba Den – Slunce či Vzducholoď. Všechny skladby však projdou hudební úpravou, protože kapela je na divadelních prknech představí v akustické verzi,“ uvedl produkční Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.
Jako bonus pak zpěvák publiku nabídne zbrusu novou písničku Padesátka, kterou složil pro stejnojmenný film Vojty Kotka odehrávající se v prostředí slavného závodu v Jizerských horách.

Koncert okoření herci

„Na koncertech chceme propojovat hudbu s herectvím. A to také tím, že budeme mít speciální herecké hosty. Můžu jmenovat například Jirku Dvořáka, Honzu Budaře nebo Veroniku Kubařovou,“ prozradil Michal Hrůza některá ze známých jmen. Filmové tváře se budou na jednotlivých koncertech střídat a budou tak vždy večerním překvapením. „Chceme, aby tohle turné bylo jiné. Bude humorné a na koncertech chceme s herci i trochu improvizovat,“ dodal Hrůza.
Vstupenky na zábřežský koncert v hodnotě od 240 do 340 korun nabízejí prodejní místa Zábřežské kulturní. Pořadatelé upozorňují, že v den akce vstupné podraží na 400 korun. Více informací na kulturak.info.


Foto: archiv

Zpěvák Michal Hrůza vyrazil na akustické turné, na kterém představuje své největší hity ve speciálních aranžích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.