SPORT

Hrozí ligovým basketbalistům konec? Nevím, co bude za rok, přiznal trenér Radim Šíma

17. října 2018, 18:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Hrozí ligovým basketbalistům konec? Nevím, co bude za rok, přiznal trenér Radim Šíma Šumperk – Na zdánlivě jednoduché otázky momentálně nezná odpověď. „Co bude dál? Jestli dokážeme dát dohromady mužský tým na druhou ligu i za rok? Teď opravdu nevím. Popravdě z toho mám trochu strach,“ prohlásil nejistě trenér šumperských basketbalistů RADIM ŠÍMA.

Největší vrásky na čele mu dělá nulová návaznost. Juniorský tým se rozpadl pro nezájem hrát a trénovat. „Proto jsme ho ze soutěže odhlásili. Nemá cenu dělat basket pro několik nejvěrnějších jedinců. U ostatních mi chyběla zodpovědnost a snaha. Neomlouvali se, přestali komunikovat, jejich přístup byl zarážející. Když už se na něco dám, tak to přece dokončím. Jsem z toho smutný. Asi je jiná doba, dřív to takhle nebývalo,“ posteskl si Šíma.
Mladé pušky Patrika Sedláčka, Miroslava Poštulku a Daniela Kubíčka dopsal na soupisky mužských celků. „Kupovat někoho odjinud? To jsme nikdy nedělali a dělat nebudeme. Uvidíme, jak se všechno vyvrbí, a jestli bude v našich silách postavit druholigové mužstvo i pro další sezóny. Starší borci každopádně nemládnou, roky jim přibývají a jejich rodiny se rozrůstají,“ řekl šumperský patriot.

V prvních dvou duelech nového ročníku nemohl počítat se zraněnými Martinem Vláčelem a Filipem Tůmou. Druhý jmenovaný může střídavě nastupovat i za Olomouc, kde studuje vysokou školu. „V první lize je společně se Šimonem Tomešem. Nebyl jediný důvod, abychom jim to nedovolili. Vyhrají se v lepší soutěži, nasbírají spoustu zkušeností, a pokud basketbal v Šumperku přežije, mohli by být v dalších letech hlavními tahouny a oporami,“ přemítal nahlas Radim Šíma.
Z úvodního dvojzápasu v domácím prostředí mu udělalo daleko větší radost nedělní střetnutí s brněnskými akademiky, v němž kouzlila přesná Tomešova ruka. „Kluci byli daleko klidnější, a přestože to od nich nebylo úplně suprové, v porovnání se sobotou se zlepšili o sto procent,“ bilancoval dlouholetý kormidelník A týmu. „Proti Podolí se na nás projevil fakt, že jsme se z pracovních a rodinných důvodů nezapojili do Českého poháru. Takže to pro nás bylo první soutěžní utkání a moc se nám nepovedlo,“ uznal bez vytáček. „Vyrobili jsme spoustu zbytečných ztrát a k tomu jsme nedávali jednoduché body zpod koše. Nedařilo se Krestovi, jehož chybějící herní pohoda se postupně přenášela na celé družstvo. Hosté skóre otáčeli, otáčeli, až ho otočili na svoji stranu. Kdyby se k dobře hrajícímu Marku Müllerovi střelecky přidal někdo další, mohli jsme vyhrát. Je to škoda. Soutěž bude zase hodně těsná, vyrovnaná a náročná,“ prohlásil s dobrým vědomím toho, že zvláště doma je potřeba vítězit co možná nejčastěji.

Zatímco někteří mladíci dali basketbalu předčasné sbohem, veterán Petr Špunda představuje pravý opak. „Odjezdil s námi celou minulou sezónu a byl jakousi rezervou pro případ, že by se nám zranil poslední hráč. V létě prodělal letní přípravu, absolvoval všechny tréninky a noha mu zaplaťpánbůh drží. Na to, že je to starý pardál, obě utkání poctivě odběhal a svoji úlohu splnil,“ pochválil hrajícího asistenta Radim Šíma.

DRUHÁ LIGA

ŠUMPERK – PODOLÍ 61:69 (34:28). Body Šumperka: M. Müller 19, Z. Wiesner 10, Kresta 9, O. Šich 8, Špunda 6, Tomeš 6, Gonda 3, Rozsíval, Sedláček. Po čtvrtinách – 14:18, 34:28, 47:50.
ŠUMPERK – SA BRNO 91:85 (46:38). Body Šumperka: Tomeš 24, Z. Wiesner 18, Kresta 16, O. Šich 10, M. Müller 9, Gonda 7, Špunda 4, Sedláček 2, Rozsíval 1. Po čtvrtinách – 23:16, 46:38, 61:57.
DALŠÍ PROGRAM: sobota 20. října: Šumperk – Hladnov Ostrava. Neděle 21. října: 11.00 Šumperk – VŠB Ostrava (na Tyršově stadiónu).


Foto: Petr Fišer

Radim Šíma rozdává pokyny při oddechovém čase. Zda je to pro jeho mužstvo jedna z posledních sezón na ligové scéně, ukáže až čas.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.10.2018 01:52
Titulek: Kdo se má honit za balonem
Autor: Bylo-nebylo
24
Sedět u PC je dnes moderní. Ovládat IT techniku a různé digitální krabičky je pro život důležitější než poskakování po hřišti. Trh práce si to vyžaduje. Fyzická degenerace národa úspěšně pokračuje. Radost z toho nemám, ale motivovat mladé jaksi moc nejde. Mladí jsou bohužel fyzicky nepřizpůsobiví. Tak to probíhá u všech sportů. Mládeži zakrní nožičky a ručičky, ale budou mít větší hlavu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.