ZPRÁVY

Hrozí další zdražování odpadů

30. dubna 2013, 00:00, ar
Okres - Zdražení poplatků za odpad, kterého se letos dočkali někteří obyvatelé šumperského okresu, nemusí být poslední. Svoz odpadů do plánované centrální spalovny v Přerově může vyjít draho hlavně obce ze severní části Olomouckého kraje. Těm totiž podstatně stoupnou náklady na dopravu.

„Snížit riziko takového zdražení ovšem můžeme tehdy, pokud obce utvoří rozsáhlejší svazky a cenu za dopravu budou poptávat všichni společně. Současné skládky, kterým brzy dojde kapacita, by pak mohly sloužit například jako překladiště,“ nastiňuje možné řešení místostarosta Šumperka Marek Zapletal. Spalovnu odpadu plánuje kraj vybudovat v okrajové části Přerova s tím, že by sloužila potřebám všech obcí v regionu. „Olomoucký kraj pracuje na studii, která by měla naznačit možnosti budoucího nakládání s komunálním odpadem. Na celé věci spolupracujeme se všemi většími městy na svém území,“ uvedl mluvčí krajského úřadu Ivan Rašťák. V minulosti se o umístění spalovny na území města ucházela také Mohelnice, ta nakonec ze svého záměru sama vycouvala.

Už teď se proti projektu centrální spalovny rezolutně postavila organizace Duha a Přerov zároveň plánuje o celém záměru uspořádat referendum. Až na jeho základě může kraj přistoupit k samotné přípravě stavby.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).