ZPRÁVY

Hrozí další zdražování odpadů

30. dubna 2013, 00:00, ar
Okres - Zdražení poplatků za odpad, kterého se letos dočkali někteří obyvatelé šumperského okresu, nemusí být poslední. Svoz odpadů do plánované centrální spalovny v Přerově může vyjít draho hlavně obce ze severní části Olomouckého kraje. Těm totiž podstatně stoupnou náklady na dopravu.

„Snížit riziko takového zdražení ovšem můžeme tehdy, pokud obce utvoří rozsáhlejší svazky a cenu za dopravu budou poptávat všichni společně. Současné skládky, kterým brzy dojde kapacita, by pak mohly sloužit například jako překladiště,“ nastiňuje možné řešení místostarosta Šumperka Marek Zapletal. Spalovnu odpadu plánuje kraj vybudovat v okrajové části Přerova s tím, že by sloužila potřebám všech obcí v regionu. „Olomoucký kraj pracuje na studii, která by měla naznačit možnosti budoucího nakládání s komunálním odpadem. Na celé věci spolupracujeme se všemi většími městy na svém území,“ uvedl mluvčí krajského úřadu Ivan Rašťák. V minulosti se o umístění spalovny na území města ucházela také Mohelnice, ta nakonec ze svého záměru sama vycouvala.

Už teď se proti projektu centrální spalovny rezolutně postavila organizace Duha a Přerov zároveň plánuje o celém záměru uspořádat referendum. Až na jeho základě může kraj přistoupit k samotné přípravě stavby.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.