SPORT

HRDINA TÝDNE: Vít Nosálek vede mistrovství Evropy i s bolavým ramenem, vyhodil si ho při předjížděcím manévru

14. června 2017, 15:00, Petr Fišer
HRDINA TÝDNE: Vít Nosálek vede mistrovství Evropy i s bolavým ramenem, vyhodil si ho při předjížděcím manévru Litva, Německo - Velkou úrodu sklidili čeští autokrosaři ve druhém podniku mistrovství Evropy. V nejpočetněji obsazené třídě do 1600 ccm jich sice nezávodí tolik, o to jsou ale úspěšnější. Milan Vaněk ze Šumperka se radoval z premiérového prvenství po přechodu do vyšší kubatury a zábřežský Vít Nosálek se bronzovým výsledkem posunul do čela aktuálního pořadí. Co víc si přát?

 V litevském Vilkyčiai se o další várku bodů popralo třiadvacet zájemců. Oba měřené tréninky vyhrál několikanásobný evropský šampión mezi juniory Milan Vaněk. Rozjížďky, v nichž byli aktéři rozděleni do tří skupin, patřily zkušenějším borcům. Jako jediný nenašel přemožitele Vít Nosálek. „Stále jsem byl limitován bolestmi ramena, které mi vypadlo v předchozím závodě v Německu. Aby se to neopakovalo, musel jsem použít ortézy,“ popisoval své zdravotní komplikace mistr starého kontinentu z roku 2009. Do finále postoupil ze třetí pozice. „Problémem bylo, že naše semifinálová skupina se jela jako první na čerstvě upravené a nakropené trati. Podmínky byly skoro až neregulérní. V polovině rovinky mě s menším kontaktem předstihl Němec Buddelmeyer. Potom jsem se snažil využívat jinou stopu, abych od něj nedostával nálož kamení a bláta. To se mi vymstilo, protože toho využil Nikodém. Tato jízda byla ze všech mých litevských tou nejhorší,“ uznal bez okolků reprezentant ze Zábřeha.
Vaněk se mezi závodní elitu propracoval vítězstvím, které ukořistil v semifinálovém béčku. Nejrychlejší byl i v samotném finálovém vyvrcholení. Dominoval v něm suverénním způsobem start – cíl.
Druhý skončil Lucemburčan Reding, bronzová příčka připadla Nosálkovi. Součet všech bodů ho katapultoval do čela průběžné klasifikace. „Start ze druhé řady se mi povedl skvěle. Do karet mi nahrála kolize mezi Buddelmeyerem a Nikodémem, díky níž jsem se zařadil na třetí pozici. Celé finále jsem tlačil na Kennyho Redinga. I když k jeho předjetí chvílemi nebylo daleko, nakonec to nevyšlo. Každopádně jsem spokojený. Vyplatilo se mi, že jsem se na specifickou trať dobře připravil,“ hodnotil Vít Nosálek.

Týden předtím v německém Seelow dokončil finálové drama jako pátý. „Auto jsme dodělali ve čtvrtek před odjezdem. Zůstalo víceméně stejné jako loni, spíše jsem bojoval se splněním nových technických předpisů. Zaskočilo mě, že letos nejsou volné tréninky. Počítal jsem s tím, že se během nich rozkoukám, s buginou jsem se totiž svezl akorát při najíždění z dílny do autobusu. Do tempa jsem se dostával až v úvodním měřáku,“ vrátil se k dobrodružství, které podstoupil v Německu.
Zažil v něm několik horkých chvilek. Při jednom předjížděcím manévru mu vypadlo pravé rameno. „Nemohl jsem řadit, byla to šílená bolest. Musel jsem vyhledat sanitku, aby mi ho zdravotníci nahodili zpátky. Doporučovali mi, že by bylo lepší, kdybych radši nepokračoval,“ odhalil Nosálek. „Před finále jsme rameno zavázali, abychom minimalizovali riziko jeho opětovného vypadnutí. Startoval jsem zprostředka třetí řady. Byla tam tak velká tlačenice, že nebylo kam jet. Páté místo je vzhledem k okolnostem hodně cenným výsledkem,“ potěšilo autokrosového válečníka.


Foto: Tomáš Němec/autokrosar.cz
Víta Nosálka jen tak něco nerozhází. 


 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.