SPORT

Hrající trenér šumperských Dietos Jan Kolařík si přeje červené peklo. Obměněné mužstvo tvoří z poloviny nové tváře

24. dubna 2019, 15:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Hrající trenér šumperských Dietos Jan Kolařík si přeje červené peklo. Obměněné mužstvo tvoří z poloviny nové tváře Šumperk – Už není kam couvnout. Jde se na věc! Tým amerického fotbalu ze Šumperka si v neděli 28. dubna od 15 hodin odkroutí letošní premiéru v dalším ročníku třetí ligy. Na Tyršově stadiónu mu budou chtít důkladně zatápět brněnští Sígrs.

 „Otevírací zápas každého soutěžního období je vždycky ošidný. Letos je navíc všechno umocněné faktem, že se nám postaví do cesty nový soupeř. Tím pádem nelze použít video z případného utkání v minulém roce. Ba co víc, ještě máme téměř polovinu mužstva složenou z nováčků…“ vyjádřil se s mírnými obavami k víkendové konfrontaci hlavní trenér šumperského celku Jan Kolařík.

S obměněným výběrem ladil všechny potřebné herní varianty i na březnovém kempu, který tradičně probíhal v domácích podmínkách. „Snažili jsme se zapracovat na odstranění chyb. Teď už bude záležet výhradně na samotných hráčích, jak jednotlivé věci převedou přímo na trávník. Vzhledem k rozložení sil v mančaftu by mohla být nepříjemným faktorem pro některé jedince nervozita a nezkušenost s mistrovskými duely. Proto jsem radši, když sezónu začínáme spíše utkáním venku,“ prohlásil bez okolků. „Na tribunu se posadí rodinní příslušníci a známí, což by novým tvářím mohlo svazovat ruce a nohy. Možná je to na první pohled nevýhoda, ale já pevně věřím, že ji proměníme ve výhodu. Kluci se budou chtít v pozitivním slova smyslu ukázat a předvést maximum, co v nich je.
Doufám, že počáteční nervozita opadne prvním chyceným míčem nebo úspěšnou skládkou protihráče,“
přál si Kolařík.

Jaké je to nastoupit proti rezervě Sígrs? Dietos si to vyzkoušeli v nedávné minulosti, kdy se s jihomoravským klubem střetli v roce 2017 v rámci čtvrté ligy. A že to byla velmi příjemná setkání, nejvýstižněji dokazují jednoznačné výsledky 31:0 a 36:6. „Jak umí hrát záložní tým prvoligového klubu, jsme se přesvědčili vloni, kdy pražští Black Panthers projeli naší soutěží jako nůž máslem. Pokaždé byli skvěle herně i technicky připravení a něco podobného očekávám i od Brna,“ varoval Jan Kolařík. Podle něj můžou rozhodovat maličkosti. „Třeba jedna osudová chyba. Nebo zbytečné fauly. Pokud se budeme držet taktických pokynů, jsem přesvědčený o tom, že se výsledek dostaví. Jen nesmíme uhnout z nastavené cesty.“

Stejně jako každý rok bude diváky provázet celým zápasem šikovný moderátor. V poločasové přestávce dojde na tradiční soutěž s bohatými věcnými cenami. „Přijďte nám vytvořit parádní kulisu a červené peklo. Přispějte prostřednictvím hlasité podpory k našemu vítěznému vstupu do sezóny. Budeme vás potřebovat. Na oplátku uděláme maximum pro to, abyste se dobře pobavili,“ vyzýval fanouškovskou obec ke spolupráci kouč Kolařík.

Za ideální konstelace by z ní mohly těžit a profitovat obě zainteresované strany…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.