SPORT

Hráči se musí probrat a dát dohromady, varuje kouč Šíma

12. prosince 2018, 07:00, Petr Fišer
Hráči se musí probrat a dát dohromady, varuje kouč Šíma Šumperk – Budíček! Basketbalisté Šumperka po rekordním debaklu od Opavy prohráli oba venkovní zápasy a jejich klesající forma nevěstila nic dobrého. „Hráči se musí probrat a dát dohromady. V opačném případě se budeme trápit i proti Krnovu,“ varoval ustaraný trenér Radim Šíma.

Od víkendových zájezdů na jih Moravy očekával daleko víc. „Připadalo mi, jako by se kluci báli udělat něco navíc a na úkor pohody se utápěli ve zbytečném stresu. Jsem z toho docela přešlý a přepadlý, bylo to od nich nemastné a neslané. Momentálně nás nejvíce trápí výkony křídelníků. Chybí mi u nich větší odvaha pustit se do souboje jeden na jednoho a najet pod koš. Tak, jak to uměl pracant Vláčel, který příkladně bojoval o každý míč. Teď je to jakési laxní. Až příliš spoléháme na to, co udělají Müller a Kresta,“ mrzelo Šímu.

Šumperk si v obou případech zadělal na potíže ve třetí části. „Pomalu se z toho stává klasika. S nástupem do druhého poločasu jsme měli problémy vždycky a ani tentokrát to nebylo jiné. Přitom jsme se po vyrovnané první čtvrtině vzpamatovali, a dokonce se na chvíli dostali do těsného vedení,“ vrátil se myšlenkami do sobotního večera hlavní kouč hostujícího celku.

V Brně se mu vůbec nelíbil přístup a nastolený metr rozhodčího Pavla Večeři. „Na to, že je to profík, mě hodně zklamal. Místo, aby se soustředil na pískání faulů, tak nás furt peskoval a napomínal za všechno možné. Jako by pro nás uspořádal soukromé školení. Zápas měl pod kontrolou a ovlivňoval ho tak, abychom nevyhráli,“ nebral si servítky Radim Šíma.

Pokaženou náladu mu ještě více zhoršil nedělní souboj na půdě brněnských Žabovřesk. „Nastoupili proti nám v sedmi lidech. Jedním byl padesátiletý veterán, jedním mladý dorostenec. Byli spíše menších postav a jejich běhavý styl nám způsoboval velké trable. S pomocí neustálých rotací, dvojclon a sehraných akcí se velmi jednoduše dostávali až do koše. My jsme se naopak trápili. Částečně nám pomohla poločasová přestávka, kdy jsme si důkladně popovídali a řadu věcí vyříkali. Jenže to mělo jen chvilkový efekt. Za dvě minuty jsme dali šest bodů a potom už žádný. Čtvrtinu jsme ztratili 6:32 a bylo rozhodnuto. Zbytek utkání za nás dohráli nejmladší kluci,“ konstatoval nevesele šumperský kormidelník a pokračoval: „Oba duely ovlivnila skutečnost, že našeho jediného rozehrávače Marka Müllera postihla viróza. Ačkoliv zatnul zuby a dělal, co mohl, přece jen to bylo znát. Skoro vůbec se nedařilo Zdeňkovi Wiesnerovi, jehož nastřílené body nám pochopitelně chyběly. Proti Krnovu musíme přidat a zase se zvednout. I když má na kontě jedinou výhru, většinu domácích zápasů prohospodařil těsným rozdílem. Tabulka se srovnává jako v minulé sezóně, zase to bude hodně vyrovnané a otevřené až do závěrečných kol.“

DRUHÁ LIGA

ČERNÁ POLE BRNO – ŠUMPERK 75:67 (24:19, 33:35, 53:49). Body Šumperka: Tomeš 19, Kresta 14, Tůma 13, O. Šich 9, M. Müller 6, Špunda 4, Z. Wiesner 2, Gonda, D. Kubíček, Sedláček. Čtvrtiny – 24:19, 9:16, 20:14, 22:18.
ŽABOVŘESKY BRNO – ŠUMPERK 92:57 (21:16, 48:33, 80:39). Body Šumperka: Tomeš 15, Kresta 12, Tůma 12, M. Müller 5, Z. Wiesner 5, Sedláček 4. O. Šich 2, Gonda 2, Špunda, D. Kubíček. Čtvrtiny – 21:16, 27:17, 32:6, 12:18.
DALŠÍ PROGRAM: sobota 15. prosince: 14.00 Krnov – Šumperk. Neděle 16. prosince: 11.00 Šumperk – Krnov (Tyršův stadión).


Foto: Petr Fišer

Tohle se zkrátka moc nepovedlo. Jiří Gonda a spol. to dobře ví. O víkendu se naskýtá příhodný čas na nápravu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.