ZPRAVODAJSTVÍ

Hrabová chystá další nové pozemky

6. února 2020, 13:00, jak
Hrabová – Už příští rok by v Hrabové mohly začít růst nové domy. Obec připravuje další stavební pozemky, aby uspokojila rostoucí poptávku po bydlení. V první fázi se počítá s místem pro osm nových rodinných domků.

„Jedná se o klidnou lokalitu za lihovarem. Pozemky už obec získala do svého vlastnictví, teď může začít s jejich přípravou,“ uvedl starosta Hrabové Jiří Linhart.
Vesnice už dříve nabídla lidem stavební pozemky v dalších lokalitách. Všechna volná místa si zájemci rozebrali, většinou šlo o mladé rodiny.

„Razíme politiku toho, že když v obci nebudou přibývat lidé, tak jednou zanikne. My nabízíme nejen stavební parcely, ale také další veřejné služby a z pěti set obyvatel v roce 2008 jich teď máme více než 650,“ dodal Linhart.
Předloni obec otevřela například modernizovanou a rozšířenou školku pro více než padesát dětí. Akce vyšla na zhruba 16 miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.