ZPRÁVY

Hotel Sport zavřeli hygienici, reagovali na udání

8. dubna 2015, 05:32, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Hotel Sport v Šumperku má další problém. Na konci minulého měsíce ho navštívili inspektoři okresní hygienické správy a po zevrubné kontrole provozu jim nezbylo, než tamní restauraci uzavřít. Dnes už podnik zase funguje, po odstranění nedostatků totiž hygienici povolili zařízení znovu zprovoznit. Inspektoři nenavštívili městem vlastněný podnik náhodou, ke kontrole obdrželi anonymní podnět.

 „V kuchyni byla silná vrstva nečistot a mastnoty, v chladicích kapacitách zateklá krev a velké množství námrazy. V chladicích a v mrazicích boxech jsme zjistili nevhodně uchovávané a značně okoralé pokrmy z předešlých dnů,“ stojí v prohlášení hygieniků. Ti restauraci uzavřeli 31. března, už ve čtvrtek 2. dubna ale mohl hotel začít znovu naplno fungovat. „Ze strany hygieny byla hotelu uložena pokuta ve výši deset tisíc korun,“ uvedl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný. Radnice hotel ovládá pomocí firmy Podniky města Šumperka.

Co s ním?

Hotel Sport řeší v poslední době obrovské problémy. Tím prvním je těžko vymahatelná pohledávka ve výši pěti miliónů korun, kterou radnice roky neřešila. S tehdejším nájemcem vypovědělo město smlouvu a od poloviny loňského roku provozuje podnik ve vlastní režii. Jenže hospodaření města v hotelu končí ztrátou, nového zájemce o Sport se zatím najít nepodařilo. „Hotel Sport je velký problém. Plánuji vytvořit odbornou komisi, která se jeho dalším využitím bude zabývat a musí najít nějaké schůdné řešení,“ uvedl místostarosta Spurný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.4.2015 05:48
Titulek: hotel sport
Autor: Laďa
35
O podmínky pro neprovozovatelnost se měla starat radnice. Jak Šperlich, tak i Brož a jiní. Předpokládám, že dluh je dluh a že policie vyšetří a zveřejní viníky. Dluh vznikl za posledních 6 let hospodaření.
Reagovat
Datum: 12.4.2015 10:56
Titulek: Bez titulku
Autor: mejla
82
Než se udělá dluh 5 mega,to asi chvílku trvá.Casu dost.Páni radní,kápněte božskou,vlivný kamarád nebo někdo vyšší? Co? Nebo to chtěj koupit pod cenou,pane rado!
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.