ZPRAVODAJSTVÍ

Hotel Sport a PMŠ bude řešit krajský soud

14. března 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Proti loňskému rozsudku Okresního soudu v Šumperku, který uznal bývalého ředitele Podniků města Šumperka (PMŠ) Luďka Šperlicha vinným z porušení povinností při správě cizího majetku, se odvolal jak Šperlich, tak i nové vedení PMŠ. Spor proto míří ke Krajskému soudu v Olomouci.

 „Odvolání obžalovaného obdržel soud v únoru,“ řekl mluvčí šumperského soudu Milan J. Lipenský. Luděk Šperlich už na začátku soudního procesu uvedl, že se cítí nevinný a stejný postoj potvrdil v závěrečné řeči také jeho právní zástupce.
Kromě obžalované strany podalo proti rozsudku okresního soudu odvolání také vedení Podniků. Jeho zástupcům se totiž nelíbí, že se senát vůbec nezabýval požadavkem na to, aby Šperlich v případě prokázání viny způsobenou škodu uhradil.

Zanedbané pohledávky

Dlouholetému šéfovi PMŠ zlomily vaz nevymáhané pohledávky vůči firmě Jirdos, které Podniky pronajaly hotel Sport. Dluhy se postupně vyšplhaly i s úroky na více než čtrnáct miliónů korun, Jirdos mezitím zkrachoval a PMŠ, potažmo město, nedostalo z dlužné sumy ani korunu. Na celý případ upozornil před dvěma roky jako první právě týdeník Týden na severu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.3.2017 11:25
Titulek: A co bývalý ředitel Hlucháku?
Autor: Petr
152
A co bývalý ředitel Hlucháku?
Reagovat
Datum: 16.3.2017 08:19
Titulek: A co bývalý ředitel Hlucháku?
Autor: Radka
121
Nechce se mi zdát, že bychom měli v představenstvu Kraďouska.
Reagovat
Datum: 14.3.2017 17:12
Titulek: A co bývalý řditel Hlucháku?
Autor: Tomáš
166
Je hluchý!!!!
Reagovat
Datum: 14.3.2017 17:26
Titulek: Luďa
Autor: jimy
32
141
Taky se mu to zdá málo...........................................
Reagovat
Datum: 14.3.2017 18:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
135
k tomu článku si přehrajte to zastupko, kdy se jednalo o tom, jestli, a kdy bude v pmš ten audit...čas 0:38:00

http://proxy.musumperk.cz/video_zm/zm8.mp4
Reagovat
Datum: 14.3.2017 22:30
Titulek: virtuální pohledávka
Autor: Tomáš2
177
co blbnete , vždyť je to virtuální pohledávka! Sám pan starosta Brož to prohlásil. Jak můžete chtít po představenstvu zodpovědnost- cituji p. Brože : dokažte mi, že jsem ukradl jedinou korunu. Takže o čem se tady bavíme. Představenstvo za nic nenese zodpovědnost, žádné peníze se neztratili. Ti co možná něco ukradli budou mít jen podmínku a občane, až půjdeš opět k volbám, nezapomeň volit Brože, ten je čestný, Spurného, ten je věrný, Přichystala ten ví, ale nepoví, a další radní (Šmotkovou ,Gondu ,Havlíčka ,Kohajdu, Muroně, Poláška) , píšete si ?? Tak si to poznačte, volby jsou za rok a půl, aby jste to nezapomněli!!! Všichni to od Vás čekají, za odměnu jistě obdržíte výsledek = PMŠ nevyřešeno, chybějící peníze? zaplatíte "VY"!
Reagovat
Datum: 15.3.2017 07:24
Titulek: Bývalý ředitel Hlucháku
Autor: laďa
179
Pan Brož asi opravdu neslyší. Pamatuji si jak se na veřejné schůzi bránil auditu a kolik, že bude stát. Jak je vidět. Měl pravdu. Nic se městu nevrátí. Někdo by mohl říci, že soud v Šumperku, policie a představenstvo PMŠ táhnou za jeden konec provazu. Skoro jsem ochoten vypsat sázku.
Reagovat
Datum: 22.3.2017 19:36
Titulek: Re: Bývalý ředitel Hlucháku
Autor: Mikina
178
Zapomněl jsi na městský úřad. řakla bych, že většina zastupitelů města a členů rady jsou v tom až po uši. Ale jinak ses strefil. To je propojení těch horních deseti procent.
Reagovat
Datum: 16.3.2017 08:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Miloš
224
Luděk Šperlich se cítí nevinný.To jak se Luděk cítí snad ani není důležité a nikoho to nezajímá.Jeho odpovědnost mu nikdo neodpáře.Jen doufejme,že prsty Šumperské mafie nedosahují i na krajský soud v Olomouci.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).