ZPRAVODAJSTVÍ

Hospodští, míří k vám notorický neplatič

2. srpna 2016, 10:00, bav
Zábřeh - Fantom restaurací a hospod už několik týdnů objíždí náš region. Poroučí si jídlo i pití, a když přijde na placení, s úžasem zjišťuje, že nemá peníze. Naposledy sehrál toto divadlo 14. července odpoledne před obsluhou restaurace U barona Prášila v Zábřehu. Číšníci na něho zavolali policii, která jej identifikovala jako šestatřicetiletého Jana D. z Olomouce. Na další bezplatný oběd se pobuda vydal hned poté, co ho muži zákona propustili.

 Dotyčný muž se představuje jako pan Debel a do restaurací chodí zásadně bez dokladů a peněz. Pro policii je to známá firma, v záznamech má poznámku „notorický neplatič“. Hned poté, co policisté zaprotokolovali jeho návštěvu zábřežského Prášila, vyrazil muž do města na další štaci. Ze služebny zamířili rovnou do blízké herny. „Obsluhu jsme upozornili, aby mu nic nevydala, čímž jsme zamezili dalším ztrátám,“ uvedl ředitel Městské policie Zábřeh Václav Doubrava a dodal, že po vykázání z podniku hlídka muže sledovala a vyprovodila ho až na vlakové nádraží.

Zadržený Jan D. se policii přiznal, že svého jednání se dopouští úmyslně. Jak vysokou škodu restauratérům a hostinským dosud způsobil, se policie snaží zjistit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).