ZPRÁVY

Hospitalizované děti zažily dobrodružství se spisovatelkou

3. února 2014, 08:00, téma NEMOCNICE, redakce
Hospitalizované děti zažily dobrodružství se spisovatelkou Šumperk - Napínavý příběh, zábavu s origami a úsměv na tvářích dětí – to vše přinesla spisovatelka Markéta Pilátová na dětské oddělení Šumperské nemocnice. Umělkyně ve čtvrtek odpoledne vyprávěla nejmenším pacientům příběh ze své knihy „Kiko a tajemství papírového motýla“. Atmosféru příběhu autorka umocnila promítáním ilustrací od Daniela Michalíka. Cílem autorského čtení bylo předvést dětem atraktivnost knih a zpříjemnit jim pobyt v nemocnici. Akce se uskutečnila ve spolupráci s Městskou knihovnou Šumperk.

„Nápad realizovat takové čtení vznikl, když můj manžel ležel v jiné nemocnici. Tam měli jen televizi a téměř žádné knihy. Což byla určitě škoda. Kniha totiž dokáže odvést skvěle od strastí všedního života a to se v nemocnici určitě hodí. Věřím, že pobyt zde se pak může změnit v šanci, jak najít cestu ke čtení,“ vysvětluje Markéta Pilátová, která v současné době žije ve Velkých Losinách. Část svého života však strávila v Latinské Americe. Překvapivě právě zde se také naučila skládat origami. I toto umění spisovatelka děti učila. „Origami je velmi populární v Brazílii a objevuje se také v příběhu, který jsem dětem vyprávěla. Ten je o japonské holčičce, která neumí česky, ale snaží se navazovat přátelství právě díky tomuto umění,“ pokračuje spisovatelka.

Děti ke čtení přitom dokázala připoutat velmi vtipně. V nejnapínavější části příběhu čtení ukončila s tím, že si zbytek mohou děti dočíst. Třeba i s rodiči. Knihu pak věnovala dětskému oddělení, kde kniha zůstala všem k dispozici.

Spisovatelčin nápad s úsměvem ocenila paní Iveta Dubová, maminka malé Adélky hospitalizované v Šumperské nemocnici: „Šlo o výborné zpestření. Dnešní den to hodně oživilo,“ uvedla maminka.

Na dětském oddělení Šumperské nemocnice nešlo přitom o ojedinělou událost. Nejmenší pacienty zde pravidelně rozveselují také zdravotní klauni či třeba divadlo.


Foto: Šumperská nemocnice

Autorské čtení Markéty Pilátové zpestřilo dětem v Šumperské nemocnici pobyt.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.