ZPRÁVY

Hospitalizované děti zažily dobrodružství se spisovatelkou

3. února 2014, 08:00, téma NEMOCNICE, redakce
Hospitalizované děti zažily dobrodružství se spisovatelkou Šumperk - Napínavý příběh, zábavu s origami a úsměv na tvářích dětí – to vše přinesla spisovatelka Markéta Pilátová na dětské oddělení Šumperské nemocnice. Umělkyně ve čtvrtek odpoledne vyprávěla nejmenším pacientům příběh ze své knihy „Kiko a tajemství papírového motýla“. Atmosféru příběhu autorka umocnila promítáním ilustrací od Daniela Michalíka. Cílem autorského čtení bylo předvést dětem atraktivnost knih a zpříjemnit jim pobyt v nemocnici. Akce se uskutečnila ve spolupráci s Městskou knihovnou Šumperk.

„Nápad realizovat takové čtení vznikl, když můj manžel ležel v jiné nemocnici. Tam měli jen televizi a téměř žádné knihy. Což byla určitě škoda. Kniha totiž dokáže odvést skvěle od strastí všedního života a to se v nemocnici určitě hodí. Věřím, že pobyt zde se pak může změnit v šanci, jak najít cestu ke čtení,“ vysvětluje Markéta Pilátová, která v současné době žije ve Velkých Losinách. Část svého života však strávila v Latinské Americe. Překvapivě právě zde se také naučila skládat origami. I toto umění spisovatelka děti učila. „Origami je velmi populární v Brazílii a objevuje se také v příběhu, který jsem dětem vyprávěla. Ten je o japonské holčičce, která neumí česky, ale snaží se navazovat přátelství právě díky tomuto umění,“ pokračuje spisovatelka.

Děti ke čtení přitom dokázala připoutat velmi vtipně. V nejnapínavější části příběhu čtení ukončila s tím, že si zbytek mohou děti dočíst. Třeba i s rodiči. Knihu pak věnovala dětskému oddělení, kde kniha zůstala všem k dispozici.

Spisovatelčin nápad s úsměvem ocenila paní Iveta Dubová, maminka malé Adélky hospitalizované v Šumperské nemocnici: „Šlo o výborné zpestření. Dnešní den to hodně oživilo,“ uvedla maminka.

Na dětském oddělení Šumperské nemocnice nešlo přitom o ojedinělou událost. Nejmenší pacienty zde pravidelně rozveselují také zdravotní klauni či třeba divadlo.


Foto: Šumperská nemocnice

Autorské čtení Markéty Pilátové zpestřilo dětem v Šumperské nemocnici pobyt.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).