SPORT

Horský duatlon KOUTYman klepe na dveře

25. září 2013, 23:25, Petr Fišer
Kouty nad Desnou - Vytvořit akci srovnatelnou s podmínkami i náročností zahraničních závodů v Alpách. Takové ambice mají pořadatelé KOUTYmana, extrémního horského duatlonu. Den D přijde na řadu už v sobotu 28. září.


ZÁMĚRY ORGANIZÁTORŮ

„Chtěli jsme maximálně využít potenciálu nádherného a ryze horského prostředí v okolí přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se zázemím areálu v Koutech, včetně velmi atraktivních tras na horská kola i běh,“ prozradil ředitel prestižního sportovního podniku Petr Marek.

Pro koutecký Bikepark to nebude první větší událost podobného druhu. V minulosti hostil několik podniků horských kol. Za zmínku stojí závod ze seriálu Kolo pro život, Enduro Race, Moravsko-Slovenský pohár, republikový šampionát ve sjezdu, Český pohár v cross country a další. „KOUTYman je určený všem výkonnostním skupinám. Soupeřit se bude v různých kategoriích i štafetách. Svou přítomností všechny podpoří desetinásobný mistr republiky v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník havajského Ironmanu Petr Vabroušek,“ pochlubil se známým jménem Marek.


CO NA AKTÉRY ČEKÁ

Přihlášení účastníci dostanou jedinečnou příležitost zazávodit si v nadmořské výšce 1300 metrů s převýšením téměř 3,5 kilometru. Nelehká trasa začne krátkým výběhem z kouteckého náměstí. Následně povede okolím dolní stanice lanovky a po běhu v členitém terénu vyvrcholí rovinatějším úsekem, který vrátí aktéry zpátky do místa startu. Celková délka? 4,5 kilometru.

Cyklistická část se po relativně pohodovém úvodu bude stupňovat dlouhým stoupáním po asfaltové silnici kolem spodní nádrže až na horní vrchol Dlouhých Strání. Následovat bude lehčí pasáž kolem celého masivu Mravenečníku s tím, že závěr se ponese ve znamení divácky atraktivního výjezdu sjezdovky. Plynule na něj naváže neméně zajímavý sjezd po území Bikeparku v Koutech. Celková délka bikerského nášupu? 44 kilometrů.

Drama tím neskončí. Odtud se závodníci vydají na poslední úsek s náročným výběhem v blízkosti lyžařského střediska a přilehlých sjezdovek přes horní stanici lanovky, která leží ve výšce 1100 metrů na vyhlídce naučné stezky Rysí skála na Medvědí hoře. Pak už bude stačit „jen“ zdolat zpáteční metry po lesních chodnících a sjezdovkách a zamávat fanouškům v cíli po absolvování další třináctikilometrové porce. Všichni odvážlivci tak budou mít na kontě přes 60 kilometrů, ať už po vlastních nohách nebo ušlapaných v sedle svých horských kol.

KOMPLETNÍ INFORMACE: Petr Marek – mobil: 724 805 309, e-mail: marek@ k3-sport.cz.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.9.2013 18:33
Titulek: jedu!
Autor: Alda
92
ale asi nedojedu :-)))
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.