SPORT

Horská výzva v Koutech jela na rekordní vlně

22. dubna 2015, 15:21, Petr Fišer, Patrik Pátek
Horská výzva v Koutech jela na rekordní vlně Kouty nad Desnou - Na rekordní vlně se svezl běžecký a trekingový závod dvojic Rock Point – Horská výzva. Úvodní akci letošního ročníku si v Koutech nad Desnou nenechalo ujít bezmála 900 dobrodruhů. Královskou trasu dlouhou 64 kilometrů dokončili v nejrychlejším čase Libor Trtek a Stanislav Najvert. Potřebovali na to osm a půl hodiny.

 „Poprvé v historii jsme se dostali na hranici tolika účastníků. Týden před závodem hodně nasněžilo a s Horskou službou Jeseníky jsme se domluvili, že z bezpečnostních důvodů zvolníme pravidla a naopak doporučíme pomůcky, které byly původně zakázány. I když se mnozí zalekli, dostali jsme se na rekordní čísla. Máme z toho velkou radost. Zároveň je to pro nás obrovský závazek. Stále nejsme tak dokonalou akcí, jak bych si přál,“ přiznal ředitel Pavel Zitta.
Seriál tvoří čtyři jednotlivě bodované podniky, které se střídají v horách po celé republice a jsou plně otevřené široké veřejnosti. V Koutech strhávalo největší pozornost soutěžení na nejdelší trase. Se sedmiminutovým náskokem jej pro sebe rozhodli Trtek a Najvert, kteří „dotěrné“ Petra Žákovského a Víta Otevřela setřásli až v závěru při zdolávání posledního kopce. „Zlom nastal kolem patnáctého kilometru, kdy se pole začalo výrazně trhat. Od té doby jsme byli na čele spolu s dvojicí, která přiběhla za námi,“ popisoval Libor Trtek z Uherského Brodu.
Slavnostní pódium nejrychlejších mužů zkompletovali vítězové Zimní výzvy Pavel Paloncý a Filip Šilar. „Za pár dnů jedeme do Číny, byla to výborná příprava. Na druhou stranu jsme na tento závod formu neladili. V Koutech se sešla velmi slušná konkurence, naši přemožitelé rozhodně umí. Věděli jsme, o koho jde,“ ujišťoval Paloncý. „Chtěli jsme se porvat o první místo, ale prostě to nešlo,“ dodal smířeně šumperský extremista.
 

Na startu se sešlo devět stověk závodníků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.4.2015 14:27
Titulek: Dotace?
Autor: Tomáš 2
74
Ještěže dostali dotaci od města na neziskovou akci. Za to startovné 1400-1600 Kč/dvojice to bylo potřeba!
Reagovat
Datum: 23.4.2015 15:56
Titulek: Hejtman Olomouckého kraje Rozbořil (ČSSD)
Autor: Anonym
69
podpořil dotací 138 500 Kč akci Rock Point - Horská výzva 2015
http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Kraj-1-5-milionem-podpori-akce-nadregionalniho-vyznamu-7350/clanek

Dále je podpořila obec Loučné nad Desnou:
Finanční podporu 5 tis Kč závodu Horská výzva 2015 – ROCK POINT.
Zápis z VZ 24.3.2015 - Loučná nad Desnou

A dále město Šumperk podpořilo Rock Point - Zimní výzva 2015 grantem
8 000 Kč.
www.sumperk.cz/filemanager/files/file.php?file=150966

(organizátor Top race agency, o.s. Zábřeh, statutátrní zástupce Zitta Pavel)
Reagovat
Datum: 23.4.2015 19:57
Titulek: Názor
Autor: Olda
195
No, pokud si myslíte, že se na takovém závodu někdo napakuje. Bez sponzorů to v dnešní době nejde skoro u žádné sportovní akce. A to nikde na světě. Kdo něco podobného někdy dělal, ví o čem mluvím.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.