SPORT

Horská výzva dojela do cíle a začala se chystat na jubilejní ročník

21. listopadu 2019, 15:00, Petr Fišer, Patrik Pátek
Horská výzva dojela do cíle a začala se chystat na jubilejní ročník Mikulov – Je dobojováno! Rock Point – Horská výzva dokončila na Pálavě svoji devátou kapitolu. Sedmý závod byl už jen zvýrazněnou tečkou před závěrečným vyhlášením letošního ročníku seriálu horských běhů a trekingu. Atmosféra v mikulovském amfiteátru pod Turoldem neměla chybu a naplno ji nasávala i početná skupina zájemců ze Šumperska a okolí.

 „V Mikulově jsme se sešli už potřetí. Máme tady neskutečné štěstí na počasí, které je základním úspěchem celé akce. Všichni si po náročné sezóně zaslouží důstojné ukončení, co nebude jen fádním vyhlášením výsledků. Proto jsem velmi rád, že se nám daří slavnostní moment připravit nejprve aktivním během. Dělá mi radost, když vidím, jak si účastníci celý den užívají,“ shrnul spokojeně závěrečnou štaci Pavel Zitta ze Zábřeha. Ředitel populárního sportovního projektu v minulosti proslul jako profesionální cyklista.
První a poslední závody na Vysočině a Pálavě byly bonusové a do celkového hodnocení se nezapočítávaly. Body se daly získat na pěti jiných místech - v květnu v Beskydech, v červnu v Krušných horách, v červenci na Šumavě, v srpnu v Jeseníkách na Červenohorském sedle a v září v Krkonoších. V Mikulově byli dekorováni nejlepší z nejlepších.

Na jihu Moravy se závodilo především pro radost. I přes parádní výkonnostní počiny, o které se postaralo téměř 700 aktérů, hrála hlavní roli skvělá a uvolněná nálada. „Horskou výzvu jsem letos začal běhat jenom tak z hecu. Dlouho mi o ní vyprávěl kamarád, a tak jsem se rozhodl, že to zkusím taky. Aspoň jsem měl celoroční motivaci něco dělat a neflákat se doma. Přestože jsem Pálavu bral spíše jako odměnu, stejně do toho jde člověk naplno. Když mě dohnalo jedno z děvčat, hudroval jsem, že to není možné. Hodně mě vytáhla a donutila k tomu, abych nepolevil. V závěru jsem jí dokonce utekl,“ pochlubil se s úsměvem na tváři Jindřich Hanzlík, jenž přijel až ze západočeských Přeštic.

Organizátoři nehodlají usnout na vavřínech a v kvapíkovém tempu chystají jubilejní desáté pokračování. „Během listopadu odhalíme termínovou listinu. Máme za sebou velmi úspěšný rok, který byl dramatický, napínavý až do konce a plný fantastických výkonů. Sáhnout na zlato si mohlo více adeptů. To hlavní, co musím vyzdvihnout, je nadšení a přístup běžců. Všichni společně vytvářejí skvělé prostředí, které samozřejmě baví i nás pořadatele,“ ujišťoval Zitta. „Obrovské díky patří všem mým kolegům, sponzorům a partnerům. Bez nich by to nešlo,“ dodal šéf Horské výzvy.


Foto: Patrik Pátek

Jednotlivci, tandemy, mixy, ale i kategorie se psy. V Horské výzvě si vybere každý, komu není dobrodružné běhání cizí.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.