KULTURA

Horování se podívá do daleké Kanady i k českému Labi

24. listopadu 2014, 15:00, ok
Horování se podívá do daleké Kanady i k českému Labi Šumperk - Na konci listopadu se v Šumperku uskuteční setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů. Akce s názvem Horování nabídne vedle hlavního sobotního programu také samostatný večer věnovaný outdoorovým filmům.

 Hlavní program 22. ročníku Horování přivítá v sobotu 29. listopadu ve velkém sále DK Šumperk od 17 hodin přední české horolezce a dobrodruhy: Libora Uhera (Broad Peak), Lucku Hrozovou (Ice Ice Baby), Romana Genčuru (lezení v Kanadě), Jendu Pletichu (Ti z Labského údolí), Romana Kamlera (lezení v Kanadě) a Stoupu Janáka (Jak šel čas).
Autorem tradiční doprovodné výstavy fotografií bude letos Pepé Piechowicz, který představí kolekci snímků s názvem Na konečcích prstů. Akci tradičně moderuje Hanka Písková a stejně tak obvyklé budou hudební vstupy bluegrassové skupiny Beg Bie Country v přestávkách mezi cestopisy.
V pátek, den před hlavním programem, mohou strávit milovníci hor večer ve společnosti extrémních lidských výkonů na filmovém plátně. „Ve spolupráci s přehlídkou Snow Film Fest jsme vybrali ty nejzajímavější snímky a připravili filmovou scénu Horování. Promítat začneme v pátek 28. listopadu v 18 hodin v kině Oko,“ zve za pořadatele Monika Kohajdová. „Filmová scéna Horování nabídne přehlídku těch nejlepších filmů se zimní tematikou, které byly v předchozím roce oceněny na nejprestižnějších světových festivalech,“ doplnila Kohajdová.
Také letošní ročník Horování v sobotu dopoledne doprovodí oblíbené soutěže v lezení na umělé stěně, které začnou na III. ZŠ o půl desáté ráno.


Známý český horolezec Libor Uher zavede publikum festivalu Horování na dvanáctou nejvyšší horu sveta Broad Peak. Na jeho nesnadné ceste ho doprovázeli také domorodci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).