KULTURA

Horování letos láká do pouště i na Antarktidu

18. listopadu 2007, 00:20, Rejdakce
Šumperk - Pátnáctý ročník osobité akce s názvem Horování zavede diváky na extrémní místa. Na nejvyšší horu Antarktidy vystoupal po 400 kilometrovém pochodu Zdeněk Hrubý, Libor Uher zdolal jako 2.Čech v historii osmitisícovku K2 a Zdeněk Jurásek projel na kole slavnou Route 66. A nejen tito odvážlivci budou šumperskému publiku popisovat svá dobrodružství slovem i obrazem.

Horování začne už v devět hodin ráno, kdy ve velkém sále Domu kultury odstartuje soutěž v lezení na umělé stěně pro děti i dospělé. Vstup je bezplatný a do soutěže se může přihlásit přímo na místě široká veřejnost. 

Hlavní program a s ním spojený maraton cestopisů zahájí v 17 hodin Katka Mandulová, která absolvovala trek po zamrzlé řece Chadar v Ladakhu. Na ledový kontinent pak pozve diváky Zdeněk Hrubý, po kterém Libor Uher popíše cestu na vrchol druhé nejvyšší hory světa K2. Zdeněk Jurásek prozradí zážitky z cesty pouští po slavné Route 66 v USA, kterou absolvoval na kole, a Josef Nežerka zabloudí až do vysokých kopců Gasherbrum I. Program uzavře Dušan Janák, který patří mezi dobrodruhy, jenž se věnují extrémnímu lezení alpských stěn.

„Jako obvykle nebude chybět na Horování bohatý doprovodný program. Atraktivní filmy z Jordánska a Madagaskaru promítnou Tomáš Sobotka a Ondřej Beneš. Výstava fotografií diváky tentokrát zavede o pořádný kus dál než minulý rok, když zde vystavoval Ivo Netopil snímky Jeseníků. Michal Lehar ze Šumperka totiž putoval po Pákistánu, odkud přivezl vynikající fotografie. Dvacet jsme vybrali pro expozici v rámci Horování,“ podotkl za pořadatele Bedřich Churavý. 

Celým programem publikum provede ostřílený tandem Hanka Písková a Pepíno Morávek. Občerstvení bude zajištěno a podle pořadatelů si přijdou na své i vyznavači bezmasé stravy.

Setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů proběhne v sobotu 24.listopadu v Domě kultury Šumperk. 

Sobota 24.11.2007

09:00, HOROVÁNÍ 2007, Dům kultury


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.11.2007 09:09
Titulek: Horování
Autor: Haral na odpočinku
61
Horování pořád držím palce i když sám již mohu horovat jen velmi omezeně a spíše si o tom nechám rád vyprávět.Ale i to je docela zajímavé. Proto doporučuji se této akce v kultůráku zúčastnit.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.