SPORT

Horování je plnoleté

22. listopadu 2010, 00:00, rejdakce
Šumperk - Setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů se uskuteční v sobotu 27. listopadu v Domě kultury Šumperk.
Již osmnáctý ročník osobité akce s názvem Horování i letos zavede návštěvníky na extrémní místa naší planety. Možná na to vůbec nejbizarnější místo zavede diváky Denisa Voleková, která stanula na Severním pólu. Na Horování nebude jedinou dámou, neboť pořadatelé dávají prostor i další zkušené cestovatelce Katce Mandulové, která bude popisovat své dobrodružství v Tibetu.

„Těší nás, že se na Horování vrací Libor Uher, jehož cestopisy berou dech. Předloni diváky zavedl na K2, kterou dobyl jako první Čech, a tentokrát zavzpomíná na výstup na Gasherbrumn I a II,“ uvedl jeden z pořadatelů Mirek Churavý a připomíná, že věhlasný horolezec Libor Uher vystoupí na Horování jako první již v 16 hodin.

Dalšími dobrodruhy, kteří přijali pozvání na letošní festival, jsou Ondra Beneš (Venezuela, Alpy) a Dušan Stoupa Janák (Erectissima). Autory tradiční doprovodné výstavy fotografií jsou Fratišek Lípa a Miroslav „Béďa“ Churavý. Akci moderuje Hanka Písková. Horování znovu doprovodí oblíbené dopolední soutěže na 3. ZŠ v lezení na umělé stěně, které začnou v sobotu o půl desáté.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.11.2010 13:25
Titulek: 25. výročí
Autor: Lenon
121
111
"Hory sestoupily" je původní název akce, kterou organizuje DK v Šumperku společně s Horalem Šumperk od roku 1985.
A tak možná lépe: "Pravidelná setkání milovníků hor", o posledním víkendu v listopadu, slaví své čtvrtstoletí. :-)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.