SPORT

Horování je plnoleté

22. listopadu 2010, 00:00, rejdakce
Šumperk - Setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů se uskuteční v sobotu 27. listopadu v Domě kultury Šumperk.
Již osmnáctý ročník osobité akce s názvem Horování i letos zavede návštěvníky na extrémní místa naší planety. Možná na to vůbec nejbizarnější místo zavede diváky Denisa Voleková, která stanula na Severním pólu. Na Horování nebude jedinou dámou, neboť pořadatelé dávají prostor i další zkušené cestovatelce Katce Mandulové, která bude popisovat své dobrodružství v Tibetu.

„Těší nás, že se na Horování vrací Libor Uher, jehož cestopisy berou dech. Předloni diváky zavedl na K2, kterou dobyl jako první Čech, a tentokrát zavzpomíná na výstup na Gasherbrumn I a II,“ uvedl jeden z pořadatelů Mirek Churavý a připomíná, že věhlasný horolezec Libor Uher vystoupí na Horování jako první již v 16 hodin.

Dalšími dobrodruhy, kteří přijali pozvání na letošní festival, jsou Ondra Beneš (Venezuela, Alpy) a Dušan Stoupa Janák (Erectissima). Autory tradiční doprovodné výstavy fotografií jsou Fratišek Lípa a Miroslav „Béďa“ Churavý. Akci moderuje Hanka Písková. Horování znovu doprovodí oblíbené dopolední soutěže na 3. ZŠ v lezení na umělé stěně, které začnou v sobotu o půl desáté.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.11.2010 13:25
Titulek: 25. výročí
Autor: Lenon
102
"Hory sestoupily" je původní název akce, kterou organizuje DK v Šumperku společně s Horalem Šumperk od roku 1985.
A tak možná lépe: "Pravidelná setkání milovníků hor", o posledním víkendu v listopadu, slaví své čtvrtstoletí. :-)
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.