SPORT

Horování je plnoleté

22. listopadu 2010, 00:00, rejdakce
Šumperk - Setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů se uskuteční v sobotu 27. listopadu v Domě kultury Šumperk.
Již osmnáctý ročník osobité akce s názvem Horování i letos zavede návštěvníky na extrémní místa naší planety. Možná na to vůbec nejbizarnější místo zavede diváky Denisa Voleková, která stanula na Severním pólu. Na Horování nebude jedinou dámou, neboť pořadatelé dávají prostor i další zkušené cestovatelce Katce Mandulové, která bude popisovat své dobrodružství v Tibetu.

„Těší nás, že se na Horování vrací Libor Uher, jehož cestopisy berou dech. Předloni diváky zavedl na K2, kterou dobyl jako první Čech, a tentokrát zavzpomíná na výstup na Gasherbrumn I a II,“ uvedl jeden z pořadatelů Mirek Churavý a připomíná, že věhlasný horolezec Libor Uher vystoupí na Horování jako první již v 16 hodin.

Dalšími dobrodruhy, kteří přijali pozvání na letošní festival, jsou Ondra Beneš (Venezuela, Alpy) a Dušan Stoupa Janák (Erectissima). Autory tradiční doprovodné výstavy fotografií jsou Fratišek Lípa a Miroslav „Béďa“ Churavý. Akci moderuje Hanka Písková. Horování znovu doprovodí oblíbené dopolední soutěže na 3. ZŠ v lezení na umělé stěně, které začnou v sobotu o půl desáté.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.11.2010 13:25
Titulek: 25. výročí
Autor: Lenon
119
111
"Hory sestoupily" je původní název akce, kterou organizuje DK v Šumperku společně s Horalem Šumperk od roku 1985.
A tak možná lépe: "Pravidelná setkání milovníků hor", o posledním víkendu v listopadu, slaví své čtvrtstoletí. :-)
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.