SPORT

Hořické trubičky zase šmakovaly. Marek Kratochvíl přivezl druhý zlatý pohár

9. ledna 2020, 19:00, Petr Fišer
Hořické trubičky zase šmakovaly. Marek Kratochvíl přivezl druhý zlatý pohár Hořice – Hořice jsou známé svými trubičkami, proslaveným závodem 300 zatáček Gustava Havla a také přítomností střediska motocyklového sportu, které sdružuje většinu silničních závodníků z České republiky. A právě malé město ležící v Podkrkonoší se stalo místem, kde se odehrálo tradiční vyhodnocení celé sezóny.

Scházet nemohla ani parta ze zábřežského Moto Racing klubu, která startuje v přeborovém seriálu historických motocyklů. Po smolném předchozím období „klukům – seniorům“ hořická trubičková delikatesa opět zachutnala.

V pořadí kategorie do 175 ccm zaujal Drahomír Srovnal se svou krásnou červenou „Čízou“ celkové třetí místo. Marek Kratochvíl vybojoval na opečovávaném Katalogu ČZ 175 šestou příčku, čímž zopakoval výsledek z předešlého ročníku.

Velkou náplastí pro druhého jmenovaného byla třída do 350 ccm. Potom, co ji slavně vyhrál už podruhé, se zlatý pohár přestěhoval do Zábřeha. Velmi cennou trofej ukořistil na stroji Matchless 350 G3L, který zdědil po svém otci. Ten „rodinný poklad“ zdatně opatroval a také proslavoval před dlouhými šedesáti lety.

Smutní zůstali zkušení borci, kteří si pro aktuální sezónu vyřídili slovenskou jezdeckou licenci. Alois Petrovský tím přišel o prvenství v kubatuře do 1000 ccm a jeho týmový kamarád Slávek Kubíček by bezpochyby atakoval přední umístění ve třídě do 175 ccm. Z výše uvedeného důvodu nebyli v českém přeboru klasifikováni.

„Pokud jde o předváděné výkony, můžeme být nadmíru spokojeni. Akorát litujeme faktu, že jsme museli opustit závody mistrovství Slovenska a evropského šampionátu. Finančně je to čím dál náročnější a sponzoři se s podporou příliš nehrnou,“ posteskl si manažer Moto Racing klubu Vladimír Truxa. „Našim klukům nezbývá nic jiného, než sáhnout hluboko do rodinného rozpočtu, odpustit si dovolenou u moře a z důchodové výslužky si odhazovat peníze do nachystaného prasátka. Vůle těchto "zachlazených seniorů" dále jezdit je veliká. Pořád chtějí dokazovat, že se jich krmení ptáčků v parku stále ještě netýká a že se daleko radši prohánějí po závodní silnici,“ dodal s úsměvem na tváři.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.