SPORT

Hořelo mu auto, utrpěl nepříjemné zranění. Přesto se Milan Vaněk rychle vrátil a ještě k tomu jako vítěz

24. června 2014, 19:57, Petr Fišer
Hořelo mu auto, utrpěl nepříjemné zranění. Přesto se Milan Vaněk rychle vrátil a ještě k tomu jako vítěz Přerov - Že jsou autokrosaři tvrdí hoši, které jen tak něco nerozhází? O tom se všeobecně ví. Přesto svým bleskovým návratem překvapil a zároveň vyvolal docela slušné pozdvižení. Milan Vaněk ze Šumperka se jen pár týdnů po nepříjemném karambolu v Nové Pace objevil na závodní trati v Přerově a na Hané dokázal po senzačním výkonu zaslouženě vyhrát!

 Přitom se otevřeně a nahlas mluvilo o tom, že pro něj probíhající sezóna předčasně skončila. Smůla ho provázela téměř na každém kroku. V Humpolci se dokonce musel popasovat s požárem a následným poškozením nového speciálu pocházejícího z dílny Ladislava Hanáka.

Nešťastné peripetie ho neopustily ani v Nové Pace. Nejrychlejší pilot tréninkových jízd doplatil na nečekané zastavení jednoho ze soupeřů před sebou. „Když jsem se mu snažil vyhnout, předjel mě Artem Gambarian. Při jízdě vedle sebe ve sjezdu k cíli mě přivřel na svodidlo, a to mě vykoplo čelně na pravou stranu. Při nehodě jsem utrpěl zlomeninu druhého krčního obratle. Čeká mě asi půlroční pauza,“ odhadoval tehdy smutným hlasem. To se psal jedenáctý květnový den a se šumperským rychlíkem se přestalo počítat.

Předčasně! Neuplynul ani měsíc a Vaněk oslnil fantastickým návratem. Výtečně zvládnuté měřené tréninky a i následné kvalifikační rozjížďky mu zajistily nejvýhodnější místo na startu finálového závodu, kterého plně využil. V Přerově se radoval z prvního letošního vítězství v kubatuře Junior Buggy!


Vyhrál i Nosálek

Vítěznou radost si v Přerovské rokli prožil i zábřežský autokrosař Vít Nosálek. Divizi Buggy 1600 zcela ovládly jeho výborně fungující závodní stroje. Se svým současným minul šachovnicový prapor jako první, v jeho bývalém si navíc dojel pro stříbrný věnec Roman Polák. Na pódiu je doplnil bronzový Tomáš Handík. „Díky prodeji mé bugyny jsem si mohl pořídit auto po Adamu Roučkovi. Absolvoval jsem s ním už Novou Paku i oba úvodní evropské závody. Měřáky proběhly v pohodě. Spokojen jsem byl i s časem, za který bych se nemusel stydět ani v Evropě,“ popisoval Nosálek.

Po dvou druhých místech a vynechání závěrečné jízdy se ale musel spokojit až s třetím výběrem finálové pozice. Přesto byl v cíli nejrychleji ze všech. „Těší mě, že po čtrnáctidenní přípravě, kdy jsem prakticky nevylezl z dílny, obsadila obě mnou chystaná auta dvě nejvyšší příčky,“ pochvaloval si nadšeně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.