SPORT

Hořeli jako papír! Fotbalisté Šumperka dostali v domácím utkání pět gólů

8. srpna 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Hořeli jako papír! Fotbalisté Šumperka dostali v domácím utkání pět gólů Šumperk – Zatímco nezaujatý divák se královsky bavil, trenérovi šumperských fotbalistů vstávaly hrůzou vlasy na hlavě. Dostat v domácím utkání pět gólů? To se jen tak nevidí. Krajně nespokojený Bohdan Hecl nemohl v některých pasážích nedělního zápasu uvěřit vlastním očím.

ŠUMPERK - HRANICE
2:5 (1:3)
DIVIZE E


Při absenci brankářské jedničky Martina Kreizla se postavil mezi tři tyče Ladislav Max. Víkendové střetnutí se mu nepovedlo, což platilo o celé týmové defenzívě. V horkém podvečeru hořela jako papír.
V úvodních jedenadvaceti minutách darovala soupeři dvě penalty. Hosté obě využili a dvakrát vedli rozdílem jednoho gólu. Mezitím totiž stačil vyrovnat z trestného kopu Filip Rozsíval.
Byl to ojedinělý výkřik ze tmy. Domácí fotbalisté se nemohli najít a předháněli se v tom, kdo vykouzlí větší zaváhání. „Hranicím jsme cestu za všemi brankami neskutečně usnadnili. Stačilo jim nakopávat míče na útočníky vepředu a těžit ze špatného postavení našich hráčů. Střed pole u nás neexistoval, navíc jsme byli jaloví i v ofenzívě. Znovu jsme hráli pod svoje možnosti. Stejně jako v přípravě proti Mohelnici a v poháru s Olešnicí. Naši borci mi připomínají mistry světa, kteří si naivně myslí, že to přijde samo,“ zlobil se klubový funkcionář Vladimír Dostál.
Žlutomodrým svitla malá naděje po snížení na 2:4. Pět minut před koncem měli další gólovku, a kdyby ji proměnili, mohli zadělat na pořádné drama. Místo toho nechali utéct Martina Lasovského a bylo definitivně po nadějích. „Všechno začínalo od tristního přístupu. Takhle se fotbal hrát nedá,“ zdvihl varovný prst Dostál.
Bohdan Hecl v sobě jen hodně těžko vstřebával velké zklamání. „Není normální, aby mužstvo na divizní úrovni udělalo tolik hrubek, školáckých chyb a nevynucených přehmatů. Bylo jich takové šílené množství, že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Přímo na kopačky jsme jim nalili spoustu míčů. Zásadní nedostatky máme v současné době prakticky ve všem. Defenzivní fáze nám nefunguje, a to včetně neexistující komunikace. Musíme zvednout hlavy, znovu začít pořádně trénovat a v každé činnosti si markantně zlepšit,“ řekl kormidelník Šumperka.
Kromě špatných výkonů z poslední doby jej trápí i momentální stav okleštěného kádru. „Mužstvo se nám bohužel nepodařilo posílit tak, jak jsme si přáli a jak bylo potřeba. Když k tomu připočítám zraněného Španihela, tak jsme slabší než na jaře,“ posteskl si.

BRANKY

16. Rozsíval, 83. L. Horák – 6., 21. a 48. Vavřík, 40. Vyka, 90. Lasovský. Diváci: 150.

ŠUMPERK

Max – Macura, Ševčík, Kotzmann, M. Smrž, Podhorný, Rozsíval, Bernard, Olejník, Šebela, L. Horák. Střídali: 53. Šléška, 65. Morong, 70. Simon. Trenér: Bohdan Hecl.Foto: Petr Fišer

Kapitán týmu Marek Smrž šumperskému ponoru pod zápasovou hladinu nezabránil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.