SPORT

Hořeli jako papír! Fotbalisté Šumperka dostali v domácím utkání pět gólů

8. srpna 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Hořeli jako papír! Fotbalisté Šumperka dostali v domácím utkání pět gólů Šumperk – Zatímco nezaujatý divák se královsky bavil, trenérovi šumperských fotbalistů vstávaly hrůzou vlasy na hlavě. Dostat v domácím utkání pět gólů? To se jen tak nevidí. Krajně nespokojený Bohdan Hecl nemohl v některých pasážích nedělního zápasu uvěřit vlastním očím.

ŠUMPERK - HRANICE
2:5 (1:3)
DIVIZE E


Při absenci brankářské jedničky Martina Kreizla se postavil mezi tři tyče Ladislav Max. Víkendové střetnutí se mu nepovedlo, což platilo o celé týmové defenzívě. V horkém podvečeru hořela jako papír.
V úvodních jedenadvaceti minutách darovala soupeři dvě penalty. Hosté obě využili a dvakrát vedli rozdílem jednoho gólu. Mezitím totiž stačil vyrovnat z trestného kopu Filip Rozsíval.
Byl to ojedinělý výkřik ze tmy. Domácí fotbalisté se nemohli najít a předháněli se v tom, kdo vykouzlí větší zaváhání. „Hranicím jsme cestu za všemi brankami neskutečně usnadnili. Stačilo jim nakopávat míče na útočníky vepředu a těžit ze špatného postavení našich hráčů. Střed pole u nás neexistoval, navíc jsme byli jaloví i v ofenzívě. Znovu jsme hráli pod svoje možnosti. Stejně jako v přípravě proti Mohelnici a v poháru s Olešnicí. Naši borci mi připomínají mistry světa, kteří si naivně myslí, že to přijde samo,“ zlobil se klubový funkcionář Vladimír Dostál.
Žlutomodrým svitla malá naděje po snížení na 2:4. Pět minut před koncem měli další gólovku, a kdyby ji proměnili, mohli zadělat na pořádné drama. Místo toho nechali utéct Martina Lasovského a bylo definitivně po nadějích. „Všechno začínalo od tristního přístupu. Takhle se fotbal hrát nedá,“ zdvihl varovný prst Dostál.
Bohdan Hecl v sobě jen hodně těžko vstřebával velké zklamání. „Není normální, aby mužstvo na divizní úrovni udělalo tolik hrubek, školáckých chyb a nevynucených přehmatů. Bylo jich takové šílené množství, že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Přímo na kopačky jsme jim nalili spoustu míčů. Zásadní nedostatky máme v současné době prakticky ve všem. Defenzivní fáze nám nefunguje, a to včetně neexistující komunikace. Musíme zvednout hlavy, znovu začít pořádně trénovat a v každé činnosti si markantně zlepšit,“ řekl kormidelník Šumperka.
Kromě špatných výkonů z poslední doby jej trápí i momentální stav okleštěného kádru. „Mužstvo se nám bohužel nepodařilo posílit tak, jak jsme si přáli a jak bylo potřeba. Když k tomu připočítám zraněného Španihela, tak jsme slabší než na jaře,“ posteskl si.

BRANKY

16. Rozsíval, 83. L. Horák – 6., 21. a 48. Vavřík, 40. Vyka, 90. Lasovský. Diváci: 150.

ŠUMPERK

Max – Macura, Ševčík, Kotzmann, M. Smrž, Podhorný, Rozsíval, Bernard, Olejník, Šebela, L. Horák. Střídali: 53. Šléška, 65. Morong, 70. Simon. Trenér: Bohdan Hecl.Foto: Petr Fišer

Kapitán týmu Marek Smrž šumperskému ponoru pod zápasovou hladinu nezabránil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.