ZPRAVODAJSTVÍ

Hořel zámeček. Útočil žhář?

10. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Hořel zámeček. Útočil žhář? Dolní Studénky – Velký požár zachvátil minulé pondělí zámeček v Třemešku u Dolních Studének. Objekt, který chce obec předělat na multifunkční centrum a ubytovnu pro seniory, sevřely plameny kolem třetí hodiny odpoledne. Ačkoli příčina požáru dosud není známa, spekuluje se o tom, že oheň někdo založil úmyslně.

 „V prostorách zámečku se pohybovali různí lidé a s některými byly problémy už v minulosti,“ sdělil redakci jeden z obyvatel Dolních Studének, který si však do novin nepřál uvést jméno.
Objasněním příčiny požáru se začala zabývat policie a hasičský vyšetřovatel. Na definitivní závěry je však ještě brzy. Policie nicméně s verzí úmyslného zapálení pracuje. „Na místo byl povolán odborník z odboru kriminalistické technicky a psovod se služebním psem vycvičeným k vyhledávání urychlovačů hoření,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.
Kriminalisté na případu pracují kvůli spáchání trestného činu poškození cizí věci. Oheň způsobil škodu za zhruba jeden a půl miliónu korun.

Obec chystá velkou rekonstrukci

„Požár zámečku pro nás znamená velkou komplikaci. Budovu poškodil nejen oheň, ale také voda, kterou se hasilo. Uděláme však všechno pro to, aby rekonstrukce objektu začala v plánovaném termínu, maximálně s měsíčním zpožděním,“ uvedl k následkům požáru starosta Dolních Studének Radim Sršeň.
Obec chce zpustošený objekt, který dosud sloužil jako levná ubytovna, přestavět na multifunkční centrum, kde najdou prostor dobrovolné spolky, rodičovské centrum a počítá se také s ubytováním pro seniory. Stavební práce mají začít ještě o prázdninách.


Foto: hzs

Do Třemešku se sjely požární jednotky z celého okolí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.7.2018 17:19
Titulek: Hořela novodobá nástavba na střeše na pravé straně,
Autor: Bjørn
14
vedle věžičky observatoře, tak z architektonického pohledu vlastně dobře, že by byla odstraněna. Jenže hasiči to celé prolili, zničili vodou podlahy v celé budově. Pěkně blbý zásah. :-(
Reagovat
Datum: 11.7.2018 10:08
Titulek: Re: Hořela novodobá nástavba na střeše na pravé straně,
Autor: Mirda
23
Jak si mohl někdo dovolit vytvořit půdní nástavbu na historické stavbě?Tím se nikdo nezabývá?
Reagovat
Datum: 10.7.2018 17:31
Titulek: Žhář, to je pravděpodné
Autor: Bjørn
19
Skutečným pachatelem je ale Sršeň (STAN), který vyhodil ubytované bez náhrady "na ulici", ukončil provozovateli ubytovny Luďkovi Rybkovi nájem k 30. červnu.

Ovšem v tom případě měl žhář uvažovat logicky a podpálit barák Sršňovi, ne renesanční zámek z roku 1587, zámek za to nemohl.

Jj, takhle to dopadá, když polovina voličů v Dolních Studénkách nechodí k volbám, vládne nám pak rodina lumpů Sršňů - Suchomelů.
Reagovat
Datum: 10.7.2018 18:24
Titulek: Lidi, nenechte se ohlupovat jitrnicemi
Autor: AL.
17
Zeptejte se, co za osm let udělal Radim Sršeň, od roku 2010 starosta obce Dolní Studénky! Kromě toho, že si vypláceli s místostarostou Strnadem z obecního rozpočtu finanční dary do své kapsy 120.000,- Kč ročně (navíc, nad své platy) a zámeček se snažili přihrát ostravské firmě ERBET s.r.o. / CERBER a.s., která patří šumperskému exekutorovi Petruňovi, JUDr. Jiří Petruň Exekutorský úřad Šumperk! Petruň již vlastní park před zámečkem.
Park taky zlikvidovali, zpustlý a zarostlý, z exotických dřevin zůstal zlomek, park vlastní Petruňova firma ERBET s.r.o. z Ostravy.

Obec Dolní Studénky získala zdarma zámeček Třemešek v roce 2010 převodem od Olomouckého kraje a okamžitě z něj novopečený starosta Sršeň udělal Rybkovu ubytovnu (pronájem od obce) za 2 mega ročně vejvaru, na pokojích 6 a více osob bez zaměstnání, na exekucích, opilci atd. V srpnu 2015 na zámečku Třemešek došlo k vraždě, opilá Eva Slováková tam po hádce a potyčce rovněž silně opilého přítele bodla do hrudníku, přičemž nůž pronikl až do jeho srdce. Napadený v důsledku toho na místě zemřel. Krajský soud v Olomouci ji odsoudil k 12 letům vězení.

Zápis z 1. zasedání Zastupitelstva obce Dolní Studénky, konaného dne 13.12.2010
Ad 19) Smlouva o nájmu nebytových prostor v areálu budovy zámku Třemešek s p. Luďkem Rybkou
- p. Ing. Jílek – Pokud obce pronajme třetí osobě pro komerční účely zámek Třemešek, tak obec podle smlouvy o převodu bude muset zaplatit pokutu. - p. Ing. Sršeň – Všechny dodatky k původní smlouvě jsou špatné. Zámek už je v majetku obce, ale fyzicky ho převezmeme až 15.12.2010- Zápis na KN je také proveden.
- p. Ing. Jílek – Vše by se mělo dát formálně dohromady. Chtěl bych sdělení od kraje, že je to takhle všechno v pořádku, ať neuděláme něco špatně.
- pí Mgr. Sršňová – Jsme povinni smlouvy prodloužit.
Reagovat
Datum: 18.7.2018 09:28
Titulek: Re: Lidi, nenechte se ohlupovat jitrnicemi
Autor: buf
16
baf
Reagovat
Datum: 11.7.2018 10:29
Titulek: 50 - 50
Autor: daddy cool
22
prosím, našlapujte opatrně, na Třemešku prožil své dětství pan starosta Šumperka, Zdeněk Brož
Reagovat
Datum: 12.7.2018 21:30
Titulek: Re: 50 - 50
Autor: glosatorman
17
To asi do úmoru pracoval od rána až do večera na rodinných polnostech, nebo to bylo všechno jinak? O jeho rodinném původu se moc nemluví, ..... možná raději
Reagovat
Datum: 15.7.2018 21:49
Titulek: Re: 50 - 50
Autor: Auckland
19
Ne ne, ustašovská rodina Brožů přikočovala s holým zadkem z Balkánu na Šumpersko v 60. letech a ubytovali je na zámku Třemešek, kde už tehdy byla ubytovna. Byli tam hlavně Řeci.

Dodnes pamatuju, jak si osazenstvo dělalo ohně ze zámeckých parket...


Reagovat
Datum: 17.7.2018 21:33
Titulek: Re: 50 - 50
Autor: glosatorman
10
ale, ale.... to bude asi nějaká škaredá pomluva, náš oblíbený senatore Brož, že by byl náplava z Balkánu....a nebo si dnes léčí své nějaké holoprdelní mindráky z mládí????
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.