KULTURA

Honza Nedvěd se vrací na pódia

4. května 2016, 08:00, Ondřej Polák
Honza Nedvěd se vrací na pódia Zábřeh - Nejznámější český folkový a trampský písničkář Honza Nedvěd se po dvou letech odmlky vrací na pódia. Letos slaví padesát let na hudební scéně a brzy si připomene i významné životní jubileum – koncert k Nedvědovým 70. narozeninám si mohou přijet poslechnout jeho příznivci v úterý 10. května také do Zábřeha.

 Honza Nedvěd patří bezesporu k hudebním legendám. Děti se odmala učí ze zpěvníků jeho písně a nejen u táboráků mají Nedvědovy skladby převahu nad ostatními. Folkový zpěvák prošel během desetiletí několika kapelami jako Brontosauři, Spiritual kvintet či Příbuzní a vyzkoušel si různé hudební styly. Během půlstoletí vydal desítky alb a stovky písní. Ustálil se však ve své typické písničkářské poloze, kterou znají snad všichni.
Na turné s názvem Návrat si Nedvěd připravil písničky, které provedou celou jeho hudební kariérou. „Návštěvníci koncertu si se mnou zazpívají vše, co jsem kdy napsal,“ říká s nadsázkou a úsměvem. „Hity nehity, hraju na pódiu to, co si lidé přejí. Nejlépe se při koncertě cítím, když si se mnou zpívá plný sál,“ doplnil hudebník.
Jana Nedvěda při koncertu doprovodí nejen dvě známé hudební osobnosti Pavel Helan a Jindra Koníř, ale také zábřežská folková skupina Madalen. „Honza nás po hudební stránce velmi ovlivnil, bude nám ctí vystoupit s ním na jednom pódiu,“ uvedl kapelník zábřežské kapely Jan Štaigl.
Vstupenky na hudebně pestrý muzikantský večer v ceně od 220 korun lze zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní v Zábřeze, Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.Foto: archiv

Na turné k 70. narozeninám si Jan Nedvěd připravil písně, které provedou posluchače celou jeho hudební kariérou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.