KULTURA

Honza Nedvěd se vrací na pódia

4. května 2016, 08:00, Ondřej Polák
Honza Nedvěd se vrací na pódia Zábřeh - Nejznámější český folkový a trampský písničkář Honza Nedvěd se po dvou letech odmlky vrací na pódia. Letos slaví padesát let na hudební scéně a brzy si připomene i významné životní jubileum – koncert k Nedvědovým 70. narozeninám si mohou přijet poslechnout jeho příznivci v úterý 10. května také do Zábřeha.

 Honza Nedvěd patří bezesporu k hudebním legendám. Děti se odmala učí ze zpěvníků jeho písně a nejen u táboráků mají Nedvědovy skladby převahu nad ostatními. Folkový zpěvák prošel během desetiletí několika kapelami jako Brontosauři, Spiritual kvintet či Příbuzní a vyzkoušel si různé hudební styly. Během půlstoletí vydal desítky alb a stovky písní. Ustálil se však ve své typické písničkářské poloze, kterou znají snad všichni.
Na turné s názvem Návrat si Nedvěd připravil písničky, které provedou celou jeho hudební kariérou. „Návštěvníci koncertu si se mnou zazpívají vše, co jsem kdy napsal,“ říká s nadsázkou a úsměvem. „Hity nehity, hraju na pódiu to, co si lidé přejí. Nejlépe se při koncertě cítím, když si se mnou zpívá plný sál,“ doplnil hudebník.
Jana Nedvěda při koncertu doprovodí nejen dvě známé hudební osobnosti Pavel Helan a Jindra Koníř, ale také zábřežská folková skupina Madalen. „Honza nás po hudební stránce velmi ovlivnil, bude nám ctí vystoupit s ním na jednom pódiu,“ uvedl kapelník zábřežské kapely Jan Štaigl.
Vstupenky na hudebně pestrý muzikantský večer v ceně od 220 korun lze zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní v Zábřeze, Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.Foto: archiv

Na turné k 70. narozeninám si Jan Nedvěd připravil písně, které provedou posluchače celou jeho hudební kariérou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.