SPORT

Hokejovým Drakům domácí půst nevadí, pořádají venkovní hody

14. listopadu 2019, 19:00, Petr Fišer
Hokejovým Drakům domácí půst nevadí, pořádají venkovní hody Šumperk – Nebývá to úplně obvyklé. Když hokejisté Šumperka v rámci patnáctého kola porazili Valašské Meziříčí, museli se smířit s tím, že si v důvěrně známém prostředí ŠKODA Arény hned tak nezahrají. Předsezónní los jim naordinoval dlouhý domácí půst, který se přeruší až v sobotu 23. listopadu.

 Putování po halách protivníků proloží další jedenáctidenní přestávka bez jediného odehraného mistrovského střetnutí, v probíhající sezóně už druhá. Jakmile si na Tyršově stadiónu odkroutí zápasové povinnosti proti Moravským Budějovicím, vydají se na venkovní dvojboj do Nového Jičína a Havlíčkova Brodu. „S podobným programem už máme zkušenosti, takže to pro nás není úplná novinka. Myslím si, že jsme v předchozích kolech dokázali, že se umíme připravit i na utkání venku. Dokonce z nich máme kladnější bilanci,“ řekl Martin Janeček. „Musíme jít zápas od zápasu a brát to tak, že žádný soupeř nebude jednoduchý. Hlavně půjde o to, jak ke všemu přistoupíme ze své pozice. Ono je vcelku jedno, kde hrajeme, vždycky jde o tři body. Před našimi fanoušky je to příjemnější v tom, že získaná vítězství bývají sladší kvůli fantastické atmosféře. Všichni si ji užíváme a jsme za ni vděční. Jak už jsem říkal dřív, bouřlivá divácká kulisa, která nás žene dopředu, je naším šestým hráčem,“ dodal v děkovném duchu trenér Martin Janeček.

Že jeho svěřence skutečně nečeká nic snadného, potvrdila středeční konfrontace na kopřivnickém území. Draci ji překulili na svoji stranu až ve třetí třetině. „Urvali jsme vítězství, které se rodilo velmi těžce. Domácí vedli a příkladně bojovali. Náš tým zaslouží pochvalu za trpělivou hru v pohybu a také za neustálé zvyšování obrátek. Příznivý výsledek nás samozřejmě těší, ale teď už se musíme koncentrovat jen a jen na sobotu,“ nabádal Janeček před víkendovým vrcholem proti Hodonínu.
Sobotní řežba přispěla k tomu, že se náskok Draků v čele průběžného pořadí navýšil na rekordních devět bodů. Na Slovácku udělovali velkou lekci z produktivity. „Soupeř hrál v první třetině excelentně. Přestřílel nás a vynutil si tlak. Přestože jsme nebyli lepší, dostali jsme se do vedení, což bylo strašně důležité,“ věděl lodivod Šumperka. „Po přestávce jsme začali hrát hokej, který nám sedí a který umíme. Dobře jsme bruslili a Hodonín k ničemu nepouštěli. Jako trenéra mě těší nejen podoba konečného skóre, ale i předvedená hra, kterou jsme se prezentovali ve druhé a třetí části. Klukům gratuluji a teď je nechci dva dny vidět. Samozřejmě v nadsázce.“

DRUHÁ LIGA

KOPŘIVNICE - ŠUMPERK 1:4 (1:0, 0:1, 0:3). Branky: 19. Suchý (Stříž) – 1:0, 34. J. Plhal (Řezáč, Antonov) – 1:1, 47. A. Kofroň (Kabelka, M. Peksa) – 1:2, 52. Milfait (Vachutka, Jaroš) – 1:3, 58. Vachutka – 1:4. Rozhodčí Held, vyloučení 3:7, využití 0:1, v oslabení 0:1, 650 diváků.

HODONÍN – ŠUMPERK 2:9 (1:4, 1:2, 0:3). Branky: 4. Vachutka (Kabelka) – 0:1, 4. Janás – 1:1, 16. Scheuter (Gewiese, Drtil) – 1:2, 16. Vachutka (Jaroš, Milfait) – 1:3, 18. Hroch (Krejčiřík, Antonov) – 1:4, 22. Čermák – 2:4, 24. Kabelka (Milfait, Vachutka) – 2:5, 25. Pokorný (Řezáč) – 2:6, 48. Antonov (J. Plhal, Hroch) – 2:7, 53. Antonov (Drtil) – 2:8, 55. Vachutka (Gewiese, Scheuter) – 2:9. Rozhodčí Šudoma, vyloučení 4:6, využití 1:0, 1157 diváků.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM

STŘEDA 20. LISTOPADU: 18.00 Žďár n. S. – Šumperk. SOBOTA 23. LISTOPADU: 17.00 Šumperk – Moravské Budějovice.


Foto: Petr Fišer

Zranění Tomáše Sedláka ze zápasu s Valašským Meziříčím se ukázalo být vážnější, než si v Šumperku přáli. Zkušený bek strávil na marodce celý týden.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.