SPORT

Hokejový výprodej pokračuje: Patrik Moskal vyměnil Draky za Jestřáby

24. června 2015, 12:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejový výprodej pokračuje: Patrik Moskal vyměnil Draky za Jestřáby Šumperk - Hráčský výprodej nabírá na obrátkách. Hokejový Šumperk přichází o jednu oporu za druhou a rozpaky znepokojených fanoušků se šroubují do maximálních výšin. Zatím poslední špatnou zprávou je odchod elitního útočníka Patrika Moskala do konkurenčního Prostějova.

 „Běží mu platný kontrakt, takže by u nás měl pokračovat,“ ujišťoval před měsícem trenér mužstva Radek Kučera. Jenže uběhlo jen pár týdnů a všechno je jinak. „Ze Šumperka jsem chtěl odejít. Dostal jsem lukrativní nabídku ze zahraničí, ta ale na poslední chvíli padla. V Prostějově na to bleskově zareagovali. Sportovní manažer Vykoukal se spojil s mým agentem a celá transakce se upekla velmi rychle. Nechtěl jsem na nic čekat. Na rovinu říkám, že jsem neváhal ani vteřinu. Doufám, že jsem udělal dobře,“ svěřoval se čtyřiatřicetiletý Moskal.
Drakům dal sbohem po sezóně, která mu z osobního pohledu vyšla náramně. V základní části první ligy zaznamenal 20 branek a 40 gólových asistencí. Nadprůměrný bodový přísun z něj udělal jednoho z nejproduktivnějších hráčů druhé nejvyšší soutěže.
Zatímco v Prostějově si nový týmový přírůstek nemůžou vynachválit, v Šumperku a okolí zavládlo menší zděšení. I proto, že se Drakům s definitivní platností rozpadl obávaný útok. Staňkovi nebyla nabídnuta nová smlouva, nejlepší střelec Žálčík se nechal ochotně chytit českobudějovickým lasem a nově „šlápl na zmizík“ i zmiňovaný Moskal.
Aby toho nebylo málo, stále méně početné torzo přišlo i o svého kapitána. Aleš Holík stráví nadcházející ročník v extraligovém Zlíně. V požehnaném hokejovém věku 36 let si tím splní obrovský sen. „Jsme rádi, že po několika jednáních došlo k dohodě. Šumperku za to děkujeme. Věříme, že nám Aleš svými výkony hodně pomůže,“ doufal jednatel zlínského PSG Patrik Kamas. „Získali jsme v něm zkušeného obránce a šikovného hráče do přesilových her. S jeho krátkým působením ve Zlíně jsme byli během minulé sezóny velmi spokojeni. I proto jsme o něj moc stáli. Určitě bude posilou a všechny přesvědčí o svých kvalitách,“ navázal na oddílového funkcionáře hlavní trenér Ševců Rostislav Vlach.
Na Tyršově stadiónu připravovanou skladbu kádru pro následující období zatím úspěšně tají. Oficiálně potvrzen nebyl ani návrat Daniela Vrdlovce z pražské Slavie, který je na spadnutí. Aktuální soupiska tak obsahuje pouhých sedm jmen! Konkrétně se jedná o zadáky Drtila, Gewieseho, Sedláka a Slavíka a útočné trio Brunec, Haas, Plášek.

 

Aleš Holík podepsal jednoroční smlouvu s extraligovým Zlínem. Šumperku by měl vypomáhat formou střídavých startů, a to minimálně v deseti zápasech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.6.2015 15:07
Titulek: Jen blázen by zůstal v klubu...
Autor: Jenda Benda
137
140
...ve kterém si musí i hokejky kupovat za svoje!
Reagovat
Datum: 26.6.2015 13:23
Titulek: Re: Jen blázen by zůstal v klubu...
Autor: abcd
163
Za ty předváděné výkony si místní honipuci nic jiného nezaslouží :-/
Reagovat

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.