SPORT

Hokejový trenér napadl v Šumperku diváka! Nic světoborného se nestalo, okomentoval incident po skončení zápasu kouč Benátek

7. ledna 2015, 11:00, Petr Fišer
Hokejový trenér napadl v Šumperku diváka! Nic světoborného se nestalo, okomentoval incident po skončení zápasu kouč Benátek Šumperk - Hokejový trenér Benátek Filip Pešán se po zápase první ligy v Šumperku postaral o pořádný rozruch. Nejprve tím, že se přes celou šířku ledové plochy vydal k trojici rozhodčích. Zanedlouho poté se dokonce pustil do křížku s jedním z fanoušků. I když vzduchem létaly pěsti, nehodlal mluvit o jakémkoliv teátru. „Nic světoborného se nestalo,“ utrousil jako by se nechumelilo.

 Přestože mu výpovědi očitých svědků nepřejí a v jeho neprospěch mluví i záběry internetové televize lifetv.cz, Pešán svaloval podstatnou část viny na samotného diváka. „Při průchodu ven na mě plivl přes síť. Nemohl počítat s tím, že se na něj usměju a půjdu dál. Musel čekat reakci. Bylo to vyřízení chlapa s chlapem, se zápasem to nesouviselo,“ tvrdil otevřeně. „Možná s emocemi, to jsem schopný připustit,“ dodal.
Během střetnutí ho zklamal hlavní rozhodčí Šutara. „Dle mého názoru neřídil zápas rovným způsobem. Odmítal se se mnou bavit, nechtěl mi vysvětlit některé věci. Nechal jsem všechno plynout a šel za ním až po utkání. Byl jsem u něj vteřinu. Jen jsem mu jednou krátkou větou řekl, co si o tom myslím. Tím to pro mě skončilo,“ zdůvodnil, proč se rozhodl uskutečnit neobvyklý „výlet“.

40. KOLO
SALITH ŠUMPERK – HC BENÁTKY 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Karty byly rozdány jednoznačně. Kdyby hokejisté Benátek dovedli sobotní zápas v Šumperku do vítězného konce, odskočili by víkendovému soupeři na rekordních sedm bodů. V opačném případě by se rozdíl mezi oběma týmy smrskl na minimum. „Aréna“ na Tyršově stadiónu byla dějištěm očekávané bitvy s ohromnou důležitostí.
Možná i proto se přihlížejícím divákům servíroval hokejový nášup, který náročnějším labužníkům příliš nešmakoval. Hlavním charakteristickým rysem byla maximální bojovnost. Převyšovala všechno ostatní. Zápasovým aktérům sice nechyběla snaha, s produkováním potřebné prvoligové nadstavby byli ale poněkud na štíru. Na druhou stranu se ve velkém rozdávala vydatná porce dramatičnosti. Výsledek byl na vážkách až do posledních vteřin, což nechávalo třináct stovek platících diváků v neustálém napětí.

CO ROZHODLO

Šumperk po rozpačitých dvou třetinách vydatně přidal na obrátkách a ve třetím dějství začal být daleko nebezpečnější. Odrazilo se to nejen na bouřlivější atmosféře v hledišti, ale i na průběžném skóre. V době narůstajícího tlaku docílil rozdílové branky, která byla v konečném součtu i vítězná.

HVĚZDY ZÁPASU


Jednoznačně oba brankáři. Šumperský Vladislav Koutský propustil za svá záda jediný puk, když nestačil na luxusní teč útočníka Plodka. Jinak byl naprosto bezchybný a svůj tým několikrát podržel.
Kus prospěšné práce odvedl i jeho protějšek Jakub Jelínek. Dvaadvacetiletý gólman, který se vyklubal v perspektivního strážce z liberecké líhně, byl důležitou postavou závěrečné části. Nebýt jeho výborných zákroků, Draci by dokráčeli k poklidnější výhře.

BRANKY

15. Plodek (Plutnar) – 0:1, 23. Velecký (Staněk) – 1:1, 45. Vrdlovec (M. Haas) – 2:1. Rozhodčí Šutara, vyloučení 4:9, využití 0:1, střely na bránu 36:19, 1300 diváků.

SALITH ŠUMPERK

Koutský 7 – Holík 5, Bail 5, Gewiese 5,5, Sedlák 6, Novotný 5, Drtil 6, Starý 5, Prokop 6 – R. Haas 6, Vrdlovec 6, Popelka 5 – Brunec 6, Moskal 6, L. Žálčík 6 – Vachutka 5, R. Haas 5, M. Rimmel 6 – Staněk 6, Plášek 6, Velecký 6.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální, N – nehodnocen.

DALŠÍ PROGRAM


STŘEDA 7. LEDNA: 18.00 Ústí n. L. – Šumperk.
SOBOTA 10. LEDNA: 17.00 Šumperk – Havířov.
PONDĚLÍ 12. LEDNA: 17.30 České Budějovice – Šumperk.

Chování Filipa Pešána v Šumperku bylo na míle vzdálené tomu, jak by měl vystupovat dobře placený profesionál.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.1.2015 12:21
Titulek: ostuda
Autor: aNONYM
61
A fluslo po něm to howádko teda?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.