SPORT

Hokejový Šumperk doplňuje soupisku, druhá posila je ze zahraničí

27. června 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejový Šumperk doplňuje soupisku, druhá posila je ze zahraničí Šumperk – Až do minulého týdne obsahovala oficiální soupiska šumperského hokejového týmu jediné jméno. Přerovského navrátilce Karla Pláška nově doplnilo dalších pět hráčů. Figuruje mezi nimi i druhá předsezónní posila. Je jí zajímavá akvizice ze sousedního Slovenska.

 Vedení klubu po kolotoči vyjednávání potvrdilo příchod Michala Romančíka. Pětadvacetiletý forvard strávil většinu dosavadní kariéry ve Skalici, kde si jeho pozoruhodných individuálních výsledků a statistik všimli pozorovatelé z Hodonína. Uplynulý ročník tak strávil v týmu Drtičů a rozhodně nezklamal. Při prvním zahraničním angažmá dostál pověsti produktivního útočníka a v základní části druhé ligy si udržoval průměr jednoho kanadského bodu na utkání.

V Šumperku se na další spolupráci domluvil Petr Gewiese a také kapitán Tomáš Sedlák, který si stále bohatší působení na Tyršově stadiónu prodlouží minimálně o jednu sezónu.
Třetím podepsaným obráncem do party je odchovanec Mladých Draků Tomáš Drtil. I když v minulém ročníku odehrál za prvoligový Havířov vrchovatou porci 48 utkání (5+8), na severu Moravy další zápasové čárky nepřidá. Ofenzivně laděný bek v minulosti pokoušel osud i v Kladně, Písku, Olomouci a Mostu. Na kontě má 274 startů v duelech druhé nejvyšší soutěže.

Kromě příchodů Pláška a Romančíka je příznivou zprávou setrvání Daniela Vachutky. Přestože o konstruktivní křídlo stáli na zajímavých hokejových adresách, šumperský patriot je připravený navázat na povedené play off, kde patřil do úzké skupiny nejlepších týmových hráčů.
Kádr klubu, jenž vyznává modrožluté barvy, prochází nemalou obměnou. Z mužstva, které se probojovalo do finále druhé ligy proti Porubě, skončilo třináct hokejistů. Zdeněk Novosad definitivně přesedlal na roli kouče a i nadále bude pravou rukou hlavního trenéra Jozefa Zavadila. Radek Fischer se u mužského áčka ujme role kustoda. Brankář Lakosil a zadák Ďurkáč si zahrají v cizině, mladý bek Bažant se vrátil do Prostějova, „Pardubičák“ Půhoný kývl kvůli rodině nedalekému Dvoru Králové a pracant Cink se sklouzne v krajském přeboru za Litomyšl. Nepočítá se ani se Svobodou, Schejbalem, Šťávou, Kovaříkem, Lehečkou a Skopalem.

LETNÍ PŘÍPRAVA

BRANKÁŘI: Matej Kristín, Ondřej Haloda, Dalibor Venouš, Jan Faltus.
OBRÁNCI: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Michael Janota, Marek Haloda, Jakub Kužílek, Jan Moučka, Jaroslav Habrman, Michal Kaláb, Nikolai Tolokonnikov.
ÚTOČNÍCI: Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Jakub Müller, Luka Petelin, Michal Horký, David Haluza, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp.
PŘÍPRAVA NA LEDĚ: Ludvík Rutar, Karel Plášek, Michal Romančík.


Draci odhalili další oficiální posilu. Útočnou vozbu vyztuží Michal Romančík.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.6.2018 10:03
Titulek: Rekonstrukce ZS
Autor: Jenda Benda
39
O pokračování rekonstrukce "zimáku" máte zakázáno psát?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.