SPORT

Hokejový smíšek Zdeněk Novosad řekne definitivní sbohem hráčské kariéře. Na páteční exhibici přijedou známá jména v čele s fotbalistou Poborským a expertem Pospíšilem

5. září 2018, 16:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejový smíšek Zdeněk Novosad řekne definitivní sbohem hráčské kariéře. Na páteční exhibici přijedou známá jména v čele s fotbalistou Poborským a expertem Pospíšilem Šumperk – Kariéře aktivního hráče řekne definitivní sbohem. Zdeněk Novosad se po skončení minulé sezóny rozhodl, že nastal správný čas, aby ve čtyřiceti letech pověsil hokejové brusle na hřebík. Poslední tečku napíše s pomocí páteční exhibice, na niž přijedou známá jména.

 Věčně dobře naladěný smíšek strávil v šumperské kabině šest sezón a žlutomodrým barvám je věrný dodnes. V trenérském soukolí plní funkci pravé ruky, která je k dispozici hlavnímu kouči Jozefu Zavadilovi. Šternberský rodák byl u třech postupů do první ligy a kromě štací v několika moravských klubech si střihl i některá zahraniční angažmá. Třeba ve francouzském Clermontu, nebo belgických Antverpách.
Rozlučku, k níž dojde v pátek 7. září od 18 hodin, pečlivě chystá s jediným záměrem. „Chci pobavit a udělat radost divákům. Nejsem žádný Jágr, aby mě každý obdivoval. Dělám to hlavně pro lidi. Kamarády, kteří za mnou při této příležitosti přijedou, už takhle pohromadě na ledě nikdy neuvidím. Klobouk dolů před nimi, že dorazí. Všechny fanoušky srdečně zvu. Bude to sranda,“ prohlásil o připravované akci Novosad.
Účast mu přislíbili bývalí fotbaloví reprezentanti Karel Poborský, Tomáš Ujfaluši a Radoslav Kováč. Hokejové internacionály budou zastupovat Aleš Kotalík či televizní expert David Pospíšil. Chybět nesmí ani místní bardové Aleš Holík, Dušan Bařica nebo Radek Kučera.
Speciálnímu výběru se postaví současné mužstvo druholigových Draků. Pokladny zimního stadiónu v Šumperku se otevřou už v 15 hodin. Program vyplní předzápas zdejších hokejových nadějí, na který naváže autogramiáda vybraných hostů. A to včetně hlavního rozhodčího Milana Mináře, který mimo jiné představí svoji knihu Bestie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.