SPORT

HOKEJOVÝ ŠLÁGR: Hledal se bič na Třebíč, fantom Štůrala neměl pochopení

2. října 2014, 07:17, Petr Fišer
HOKEJOVÝ ŠLÁGR: Hledal se bič na Třebíč, fantom Štůrala neměl pochopení Šumperk - Ve třech po sobě jdoucích domácích zápasech nastříleli dohromady 21 branek a stali se ofenzivním postrachem celé soutěže. Gólový bič hodlali použít i na Třebíč, která přijela na Tyršův stadión jako vedoucí mužstvo první ligy. Jenže ho hledali marně. Hokejisté Šumperka se v pondělním šlágru kola neprobili k jedinému přesnému zásahu. Do obrany maximálně precizně hrající soupeř utnul jejich dosavadní útočné řadění hodně důrazným způsobem.

 První liga
SALITH ŠUMPERK – HS TŘEBÍČ 0:1 (0:0,0:1,0:0)


Letošní Třebíč? Velká kvalita posbíraná z celé Moravy. Vedení Horácké Slavie vsadilo většinu trumfů na spolupráci s extraligovými kluby. A je to znát. Mužstvo vydatně posílené o výborné hráče z Olomouce a Komety Brno má na začátku sezóny velmi dobrou formu. Pokud jde o herní priority, v třebíčském případě se nic nemění. Stejně jako v minulosti je pevný základ znovu postavený na důsledné a pozorné defenzívě. „Bylo pro nás docela překvapením, že hráli až takhle zezadu. I vzhledem k tomu, že okupovali první místo, jsme od nich čekali větší útočný kolotoč,“ nezastíral brankář Šumperka Vladislav Koutský.
Červenobílé hvězdy ho pokořily pouze jednou. V úvodu druhé třetiny uvolnil Holec šikovnou přihrávkou zpoza brány Michala Vodného a osvědčený snajpr zapůjčený od olomouckých Kohoutů z výhodné palebné pozice nezaváhal.
Drakům nebylo v pondělí přáno. I když potili krev, jejich těžce vydřené úsilí naráželo na pevný obranný val nekompromisního protivníka. V jeho čele stál jako generál Tomáš Štůrala, který se ještě v uplynulém ročníku pral za šumperskou stranu barikády. Návrat oblíbeného gólmana do důvěrně známého prostředí byl z mnoha pohledů pikantní. V neposlední řadě i vzhledem k vychytanému čistému kontu. „Třebíč má momentálně natolik zkušené mužstvo, že dokáže ubránit i vedení 1:0. Škoda nevyužité přesilovky pět na tři, byli jsme v ní moc statičtí. Mrzet nás musí i několik zahozených šancí ve druhé a třetí třetině,“ litoval trenér Salithu Radek Kučera. „Taková porážka vás štve daleko víc, než když od někoho dostanete 6:1. Protože vás všechno stojí spoustu sil, o to složitěji se z těsného výsledku oklepáváte. Oproti předchozím zápasům jsme o trochu hůř bruslili a také nám vázla kombinace. Odrazilo se to na menším počtu příležitostí. Celkově si ale myslím, že to nebyl úplně špatný výkon. Hráči byli favoritovi rovnocenným soupeřem a celé utkání odedřeli jako Bulhaři, což po závěrečné siréně ocenili i fantastičtí diváci. Že nám to tam nepadlo? To je prostě hokej. Jejich brána pro nás byla tentokrát zakletá,“ konstatoval smířeně Kučera.

BRANKY

22. Vodný (Holec, Zuzin) – 0:1. Rozhodčí Přikryl, vyloučení 3:4, bez využití, střely na bránu 35:26, 1300 diváků.

SALITH ŠUMPERK

Koutský – Holík, Drtil, Dietz, Sedlák, Novotný, Slavík, Gewiese – Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, L. Žálčík – Brunec, Berger, Vrána – Cink, Vachutka, Kužílek.


Foto: Petr Fišer

Tomáš Štůrala se do Šumperka vrátil v třebíčském dresu. O dva dny později si šikovného brankáře stáhl do svého kádru extraligový Zlín.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.10.2014 15:55
Titulek: opět Fantom
Autor: abcd
65
Byl to stejný Fantom(as), který vyrovnal ve "šlágru" kola nejposlednější fotbalové ligy v předchozím článku?
Reagovat