SPORT

HOKEJOVÝ ŠLÁGR: Hledal se bič na Třebíč, fantom Štůrala neměl pochopení

2. října 2014, 07:17, Petr Fišer
HOKEJOVÝ ŠLÁGR: Hledal se bič na Třebíč, fantom Štůrala neměl pochopení Šumperk - Ve třech po sobě jdoucích domácích zápasech nastříleli dohromady 21 branek a stali se ofenzivním postrachem celé soutěže. Gólový bič hodlali použít i na Třebíč, která přijela na Tyršův stadión jako vedoucí mužstvo první ligy. Jenže ho hledali marně. Hokejisté Šumperka se v pondělním šlágru kola neprobili k jedinému přesnému zásahu. Do obrany maximálně precizně hrající soupeř utnul jejich dosavadní útočné řadění hodně důrazným způsobem.

 První liga
SALITH ŠUMPERK – HS TŘEBÍČ 0:1 (0:0,0:1,0:0)


Letošní Třebíč? Velká kvalita posbíraná z celé Moravy. Vedení Horácké Slavie vsadilo většinu trumfů na spolupráci s extraligovými kluby. A je to znát. Mužstvo vydatně posílené o výborné hráče z Olomouce a Komety Brno má na začátku sezóny velmi dobrou formu. Pokud jde o herní priority, v třebíčském případě se nic nemění. Stejně jako v minulosti je pevný základ znovu postavený na důsledné a pozorné defenzívě. „Bylo pro nás docela překvapením, že hráli až takhle zezadu. I vzhledem k tomu, že okupovali první místo, jsme od nich čekali větší útočný kolotoč,“ nezastíral brankář Šumperka Vladislav Koutský.
Červenobílé hvězdy ho pokořily pouze jednou. V úvodu druhé třetiny uvolnil Holec šikovnou přihrávkou zpoza brány Michala Vodného a osvědčený snajpr zapůjčený od olomouckých Kohoutů z výhodné palebné pozice nezaváhal.
Drakům nebylo v pondělí přáno. I když potili krev, jejich těžce vydřené úsilí naráželo na pevný obranný val nekompromisního protivníka. V jeho čele stál jako generál Tomáš Štůrala, který se ještě v uplynulém ročníku pral za šumperskou stranu barikády. Návrat oblíbeného gólmana do důvěrně známého prostředí byl z mnoha pohledů pikantní. V neposlední řadě i vzhledem k vychytanému čistému kontu. „Třebíč má momentálně natolik zkušené mužstvo, že dokáže ubránit i vedení 1:0. Škoda nevyužité přesilovky pět na tři, byli jsme v ní moc statičtí. Mrzet nás musí i několik zahozených šancí ve druhé a třetí třetině,“ litoval trenér Salithu Radek Kučera. „Taková porážka vás štve daleko víc, než když od někoho dostanete 6:1. Protože vás všechno stojí spoustu sil, o to složitěji se z těsného výsledku oklepáváte. Oproti předchozím zápasům jsme o trochu hůř bruslili a také nám vázla kombinace. Odrazilo se to na menším počtu příležitostí. Celkově si ale myslím, že to nebyl úplně špatný výkon. Hráči byli favoritovi rovnocenným soupeřem a celé utkání odedřeli jako Bulhaři, což po závěrečné siréně ocenili i fantastičtí diváci. Že nám to tam nepadlo? To je prostě hokej. Jejich brána pro nás byla tentokrát zakletá,“ konstatoval smířeně Kučera.

BRANKY

22. Vodný (Holec, Zuzin) – 0:1. Rozhodčí Přikryl, vyloučení 3:4, bez využití, střely na bránu 35:26, 1300 diváků.

SALITH ŠUMPERK

Koutský – Holík, Drtil, Dietz, Sedlák, Novotný, Slavík, Gewiese – Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, L. Žálčík – Brunec, Berger, Vrána – Cink, Vachutka, Kužílek.


Foto: Petr Fišer

Tomáš Štůrala se do Šumperka vrátil v třebíčském dresu. O dva dny později si šikovného brankáře stáhl do svého kádru extraligový Zlín.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.10.2014 15:55
Titulek: opět Fantom
Autor: abcd
78
Byl to stejný Fantom(as), který vyrovnal ve "šlágru" kola nejposlednější fotbalové ligy v předchozím článku?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.