SPORT

Hokejoví Draci přepsali klubovou historii

26. března 2014, 12:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci přepsali klubovou historii Šumperk - Je to definitivní. Hokejisté Šumperka vyhráli skupinu o udržení a přepsali tím klubovou historii. V první lize se jedná o jejich nové výsledkové maximum. V přímém souboji o devátou příčku pokořili Ústí nad Labem. Vzhledem k průběhu víkendového střetnutí naprosto zaslouženě.

 Vlastnímu publiku se v letošní sezoně předvedli naposledy. Prořídlé tribuny potěšili dvougólovým vítězstvím 4:2. Nebylo dílem náhody. "Podle mě jsme mu šli víc naproti. Po hloupé brance, kterou jsme dostali v první třetině, jsme dokázali skórovat čtyřikrát v řadě," pochvaloval si vydařený obrat trenér Radek Kučera. "Byla to pro nás velká výzva. Potom, co jsme se neprotlačili do play-off, jsme chtěli skončit co nejvýš. A pokud možno vůbec nejlépe v prvoligové historii šumperského hokeje, což se podařilo."

Draci zažili nadmíru povedený týden. Nejprve vyloupili budějovickou Budvar arénu a tříbodovým ziskem se definitivně zachránili. "Žádné oslavy ale neproběhly. Sezonu chceme dohrát důstojně a naplno až do konce. Věděli jsme, že nás čeká důležité sobotní utkání, takže jsme se podle toho zařídili," ujišťoval Kučera.

Klubový patriot už v hlavě střádá plány na další období. "Člověk vždycky uvažuje do budoucna. Jestli bude společná letní příprava? Uvidíme. Pokud ano, bylo by to fajn," prohlásil neurčitě kormidelník Draků. Není žádným tajemstvím, že by o ni moc stál. Hlavní slovo ale budou mít tradičně klubové finance a rozhodnutí nejvyšších z nejvyšších. "Letos jsme chtěli do play-off, bohužel nás to minulo. A je potřeba říct, že jsme si za to mohli sami. Před vánoční přestávkou jsme jeli na vlně euforie, na které jsme se neudrželi a strašně špatně jsme se pak dostávali zpátky. Kromě jiného nás to poznamenalo i psychicky," ohlédl se zpátky Radek Kučera.


Foto: Petr Fišer

Do vítězného vláčku se v sobotu zapojil i hlavní kouč Radek Kučera.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 28.3.2014 20:24
Titulek: změna dispiclíny
Autor: Smeták
Na té fotce nacvičují gruppensex teplajzníků?

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).